Microsoft Teams yakında toplantılara bağlantı olmadan katılmanıza izin verecek

0
77

Merhaba tekno bilim adamı takipçileri; Microsoft Teams bir toplantıya katılmak için birçok yöntem vardır ancak hiçbiri dijital bir kodla katılmanıza imkan sağlamaz. Ancak, şirket davet kodlarını kullanarak Teams’deki toplantılara katılmanıza izin verir verecek ve yeni özellik bu çok yakında olabilir.

Bir Toplantı Kimliği Kullanarak Microsoft Teams’de Toplantılara Katılın

Microsoft, Teams’e dijital bir kod kullanarak online toplantılara katılmanıza izin verecek bir özellik eklemeyi istiyor. Bu özellik geldiğinde, gelen kutunuzda ve diğer klasörlerdeki toplantı bağlantılarını aramak zorunda kalmadan girebileceksiniz. Özellik henüz kullanıma sunulmadı, ancak iddialara göre Mayıs 2021’in sonunda bunu Teams’de görebileceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Realme Q2 serisi ne zaman çıkacak?

Microsoft Teams’de Toplantıya Katılma Yolları

Şu anda, Microsoft Teams’de bir toplantıya katılmanın birkaç yolu vardır. Toplantı e-postanızdaki bir bağlantıya tıklayabilir, takviminizdeki toplantıyı bulup tıklayabilir veya hatta telefonunuzdan bir toplantıya katılmak için Teams’in telefon numaralarını arayabilirsiniz.

Microsoft Teams
Microsoft Teams

Microsoft Teams’de Kod Kullanarak Bir Toplantıya Nasıl Katılırım?

Bu özellik kullanıma sunulduğunda, toplantı e-postalarınızda bir davet kodu göreceksiniz. Toplantılarınıza girmek için bu 13 haneli kodu kullanabileceksiniz. Kod, web sürümü dahil Teams uygulamasının tüm sürümlerinde çalışmalıdır.

Teams masaüstü sürümünü kullanıyorsanız, uygulamanızda çevrimiçi bir toplantıya katılma seçeneğine tıklamanız gerekir ve toplantı kodunu girmeniz için terfi ettirilirsiniz.

Gelen Kutunuzda Davet Bağlantılarını Bulmayı Durdurun

Toplantınız gelecekte planlandığında, toplantının gerçek zamanı geldiğinde o toplantının e-postasını gelen kutunuzda bulmak zorlaşır. Toplantı kodlarının eklenmesiyle bu sorun artık çözüldü. Artık toplantı düzenleyiciden 13 haneli bir kod istemeniz gerekiyor ve Microsoft Teams’teki toplantılarınıza katılmak için ihtiyacınız olan tek şey bu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz