Trendyol, Türkiye’nin en zengin şirketi oldu!

0
35

Ülkemizdeki en popüler online alışveriş sitelerinden biri olan Trendyol, son yıllarda izlediği başarılı reklam pazarlama yollarıyla beraber herkesin bildiği bir e-ticaret sitesine dönüşmeyi başardı. E tabi bunca başarı ve popülaritenin ardından şirketin değer kazanması da kaçınılmaz oldu.

Bu haberin ana kaynağı olan ve Trendyol’a değer üstüne değer katan yeni Alibaba yatırımı sayesinde şirketin değeri bir kez daha gündeme geldi. Zaten Alibaba, Trendyol’un hisselerinin %80’inden daha fazlasına sahipti. 330 milyon dolarlık yeni yatırım ile bu değere %3 daha fazla pay kattı.

Toplam değeri 11 milyar dolara ulaşan Trendyol, Türkiye’nin en değerli şirketi oldu. Elbette ki şirketin atak yaptığı en büyük zaman, pandemi dönemi oldu. Herkesin evde olmasıyla internet alışverişleri artınca cirolar da otomatik olarak yükseldi ve şirket daha da değerlendi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Google, çoğu geliştirici için Play Store ücretlerini yarıya indiriyor

Trendyol nedir?

Trendyol.com, merkezi İstanbul’da bulunan bir e-ticaret platformudur. İkinci el platformu Dolap, taşıma ağı Trendyol Express ve dijital dönüşüm odaklı AR-GE merkezi Trendyol Tech ile birlikte faaliyet gösteriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz