Apple, iOS 14.5’in önümüzdeki haftadan itibaren kullanıma sunulacağını doğruladı

0

Merhaba tekno bilim adamı okuyucuları; Merakla beklenen iOS 14.5 güncellemesi önümüzdeki hafta yayınlanmaya başlayacak, ki bu pek çok kişinin beklediği şey değil, Spring Loaded etkinliğinde birçok yeni ürünün duyurulduğu düşünüldüğünde. iOS 14.5’in piyasaya sürülmesinin Tim Cook’un bugün açılış konuşması sırasında açıklayabileceği son şey olması bekleniyordu, ancak olmadı.

iOS 14.5 güncellemesinin kullanıma sunulmasıyla ilgili onay, “Bu yazılım güncellemeleri [iOS 14.5 ve iPadOS 14.5] önümüzdeki haftadan itibaren kullanıma sunulacak” yazan bir sürümde Apple’dan geldi. Ancak, sürümün yalnızca iOS 14.5 veya sonraki sürümleri ve iPadOS 14.5 veya sonraki sürümleri çalıştıran cihazlarda çalışacak olan yepyeni AirTag hakkında olduğunu açıklığa kavuşturmalıyız.

Şirket Salı günü yaptığı açıklamada; “AirTag, iOS 14.5 veya sonraki bir sürümünü çalıştıran iPhone veya iPod touch veya iPadOS 14.5 veya sonraki bir sürümü çalıştıran iPad gerektirir. Bu yazılım güncellemeleri önümüzdeki haftadan itibaren sunulacaktır. Müşterilerin bir Apple Kimliğine sahip olması ve iCloud hesaplarında oturum açması gerekir. İCloud ayarlarında etkinleştirilecek My’ı bulun, “dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Samsung TV'de Disney Plus Nasıl İzlenir?

Yeni iOS 14.5 güncellemesinden heyecan duyuyoruz çünkü bu, iOS 14’ün en büyük güncellemesi. Yaklaşan iOS 14.5 güncellemesinin en önemli özelliklerinden biri, iPhone’un kilidini bir yüz maskesi takarken Apple Watch ile açabilme özelliğini getirmesidir. Bu özellik, Apple tarafından uzun süredir ortaya çıktı ve Apple Watch kullanıcılarının istediği popüler özelliklerden biri oldu.

iOS 14.5
Apple iOS 14.5

Yeni Güncellemede Neler Olacak?

Yeni güncelleme, Apple Podcasts uygulamasını yeni kullanıcı arayüzü ve bölüm sayfalarının yanı sıra bir Arama sekmesi ve emoji ile de geliştirecek.

Yeni iOS 14.5 güncellemesi, artık varsayılan bir sese sahip olmayan Siri’ye iyileştirmeler de getiriyor. Kullanıcıların Ayarlar uygulaması aracılığıyla değiştirebileceği İngilizce ses seçenekleriyle sunulacak. Yeni güncelleme, widget’lar, Uygulama Kitaplığı, Uygulama Klipleri ve yepyeni Mesajlar uygulaması gibi bazı önemli görsel değişiklikleri saklıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Fiyatı en çok zamlanan Renault Clio fiyat listesi

Bahar Etkinliğinde Neler Tanıtıldı

Apple, Salı günkü Bahar etkinliğinde Apple Podcast Abonelikleri hizmetini başlattı ve ardından Mor renkte yepyeni iPhone 12 ve iPhone 12 mini’yi tanıttı. Aylarca söylentilerden sonra, Apple nihayet AirTag’i, öğeleri bulmanın bir yolunu sağlayan bir iPhone aksesuarı olarak ortaya çıkardı. Şirket ayrıca yeni nesil Apple TV 4K’yı da tanıttı. Şirket ayrıca 11 inç ve 12.9 inç ekran boyutlarında M1 çipli güçlü iPad Pro tabletlerini de duyurdu. Son olarak, şirket yeni iMac’ini bir M1 çipi ile tanıttı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz