WhatsApp’ta Grupları Susturma/Devre Dışı Bırakma

0
whatsapp grupları devre dışı bırakma
whatsapp grupları devre dışı bırakma

Merhaba Tekno bilim adamı takipçileri; WhatsApp’taki grup sohbetleri, tüm arkadaşlarınızı tek bir yerde bir araya getirmek için harikadır, ancak grup ne kadar büyükse, o kadar çok bildirim alırsınız. Söylemeye gerek yok, çok çabuk sinir bozucu olabilir.

Tüm konuşmalarınız için bildirimleri kapatabilirsiniz, ancak bazıları önemli olduğunda bu pratik değildir. Ancak, grup sohbetlerini sessize alma ve hatta gerekirse onları bırakma seçeneği vardır. Sesi kapattıktan sonra gruptaki yeni mesajlar için bildirim almasanız da, ileti dizisinde neler olduğunu ve neleri kaçırdığınızı görmek için uygulamayı açabilirsiniz.

Grup sohbetinden ayrılmak, sohbeti sürdürmek için hiçbir neden olmadığında oyunun kurallarını değiştirir. Sesi kapattıktan sonra gruptaki yeni mesajlar için bildirim almasanız da, ileti dizisinde neler olduğunu ve neleri kaçırdığınızı görmek için uygulamayı açabilirsiniz.

Grup sohbetinden ayrılmak, sohbeti sürdürmek için hiçbir neden olmadığında oyunun kurallarını değiştirir. Her biri birkaç üyesi olan birkaç WhatsApp grubuna bağlıymışız gibi, mobil cihazımızın her iki dakikada bir gruplardan aldığımız mesajlarla sürekli olarak çalması veya titreşmesi muhtemeldir. Dolayısıyla WhatsApp, en aktif grupları susturursak kaçınabileceğimiz çok can sıkıcı bir duruma yol açabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   AirPods, Mac Aksesuarları 2024'te USB-C Alabilir
Grupları
WhatsApp Grupları Devre Dışı Bırakma

WhatsApp’ta Grupların Sesi Nasıl Kapatılır/Devre Dışı Bırakılır?

Bir WhatsApp grubunu susturmak için yapmamız gereken ilk şey mobil cihazımızda mesajlaşma uygulamasını açmak.

 1. Ardından sohbet sekmesinden sessize almak istediğimiz grupları aramamız gerekiyor.
 2. Bulduğumuzda, grubu basılı tutmamız yeterli.
 3. Şimdi, bir WhatsApp grubunu susturmamıza izin veren, üzeri çizili hoparlör simgesini bulduğumuz uygulamanın üst çubuğunda birkaç simge otomatik olarak etkinleştirilecek.
 4. Simgeye dokunduğumuz anda, o gruptan gelen bildirimleri 8 saat, 1 hafta veya 1 yıl boyunca susturma seçeneğini gösteren küçük bir açılır pencere göreceğiz.
 5. Ayrıca bu seçeneklerin hemen altında bildirimlerin de ekranımıza gelmesini isteyip istemediğimizi belirtmemizi sağlayan bir kutucuk bulacağız.
 6. İlgili seçeneği belirlediğimizde, seçilen WhatsApp grupları herhangi bir bildirim göstermeyecek ve biri her mesaj gönderdiğinde bir ses veya titreşim yayacaktır.
 7. İşte bu kadar, artık işiniz bitti, çünkü herhangi bir WhatsApp grubunu sessize alabilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPhone Wi-Fi Bağlantı Sorunu Nasıl Giderilir?

Ayrıca tüm WhatsApp gruplarını aynı anda susturabiliyoruz. Evet, istediğimiz, ait olduğumuz tüm WhatsApp gruplarını susturmaksa bunu çok kolay bir şekilde yapabiliriz.

 1. Bu nedenle, bunu yapmak için WhatsApp’ı açmalıyız.
 2. Şimdi sohbet sekmesinden uygulama ayarlarına erişmek için menü butonuna tıklamamız gerekiyor.
 3. Şimdi Bildirimler seçeneğine dokunmamız ve ardından Gruplar bölümünü bulmak için aşağı kaydırmamız gerekiyor.
 4. İçinde, değiştirmemiz gereken iki seçenek elde edeceğiz, biri Yok olarak seçmemiz gereken Bildirim tonu seçeneği ve diğer Kapalı olarak ayarlamamız gereken Titreşim.
 5. Bu şekilde az önce yapmış olduğumuz konfigürasyon tüm WhatsApp gruplarına uygulanacak ve susturulacaktır.
 6. Artık işin bu kadar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz