Galeride ‘WhatsApp Resimleri Göstermiyor’ Sorunu Nasıl Düzeltilir?

0
galeri whatsapp resim gösterilmiyor
whatsapp resim sorunu

WhatsApp muhtemelen şu anda hepimizin kullandığı en popüler mesajlaşma uygulamasıdır. WhatsApp resimleri gösterilmemesi birisi için ciddi bir sorun olabilir. Ancak çözüm bu kadar basit. Kısa mesajlar, belgeler, çıkartmalar, videolar, fotoğraflar ve diğer eğlenceli şeyler göndermek için kullanıyoruz. Ancak bazen fotoğraf, video vb. dahil WhatsApp medyasının telefon galerimizde görünmediğini görüyoruz. WhatsApp’a nereden eriştiğiniz önemli değil. Belki de Android telefonunuz veya iOS akıllı telefonunuzdan kaynaklanmaktadır. Sorun her iki cihazda da oluyor.

Yanlış uygulama ayarları, bağlantısı kesilmiş Wi-Fi veya mobil erişim ve bozuk SD kart, WhatsApp fotoğraflarının ve videolarının düzgün yüklenmemesinin yaygın nedenleridir. Ayrıca, eksik WhatsApp dosya biçimleri de yanlış konum veya klasörde arama yapmaktan kaynaklanabilir. Play Store veya App Store’da WhatsApp’ın en son sürümünü kontrol edin ve bir güncelleme varsa en son sürüme güncelleyin. Hiçbir şey işe yaramazsa, uygulamayı App Store’dan kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyin. WhatsApp uygulamasını kaldırmadan önce sohbetlerinizi yedeklediğinizden emin olun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Microsoft, Windows 10 Insider Preview'u Internet Explorer olmadan yayınladı

WhatsApp Resimleri Galeride Düzeltme ve Görüntüleme Adımları

Alınan Resimler Galeriye Kaydedilmez

  1. Akıllı telefonunuzda WhatsApp’ı açın ve ekranınızın sağ üst köşesindeki 3 noktaya tıklayın. Bir pop-up penceresi açılacaktır. Oradan “ayarlar” seçeneğini seçin.
  2. WhatsApp ayarları ekranını açtıktan sonra, şimdi “sohbetler” seçeneğine tıklayın ve “medya görünürlüğü” seçeneğini arayın.
  3. Şimdi medya görünürlük seçeneklerini açın ve akıllı telefonunuzu bir kez yeniden başlatın. Artık WhatsApp resimleri galerinizde görünecek.
WhatsApp Resimleri
WhatsApp Resimleri Göstermiyor

WhatsApp’ta Gönderilen Resimler Galeride Görüntülenmiyor

  1. Akıllı telefonunuzdaki dosya yöneticisi uygulamasını açın. Ardından, ayarlara gidin ve “gizli dosyaları göster” seçeneğini etkinleştirin.
  2. Şimdi dahili depolamaya geri dönün ve WhatsApp klasörünü bulun. Şimdi “medya” ve ardından “whatsapp görüntüleri” ne gidin.
  3. Şimdi .nomedia dosyasını bulun ve dosyayı akıllı telefonunuzdan silebilirsiniz. Benzer bir şekilde, “sent” ve “private” klasörlerinde .nomedia dosyasını bulun ve oradan da silmeniz gerekir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz