iPhone Kişilerine Doğum Günleri Nasıl Eklenir?

0
iphone kişilere doğum günü ekleme
iphone kişilere doğum günü ekleme

iPhone, Apple Inc. tarafından üretilen ve cep telefonu, dijital kamera, müzik çalar ve kişisel bilgi işlem teknolojilerini birleştiren bir akıllı telefon serisi. İki yılı aşkın bir geliştirme sürecinin ardından, cihaz ilk olarak 2007’de Amerika Birleşik Devletleri’nde piyasaya sürüldü. Ardından, iPhone 2007’de Avrupa’da ve 2008’de Asya’da piyasaya sürüldü. iPhone’da doğum günü bildirimlerini ayarlamak çok kolay ve asla yapmadığınızdan emin olun. Aşağıda, iPhone takviminde doğum günleri görüntüleme ve iPhone’da doğum günü bildirimleri alma adımları verilmiştir.

iPhone’da doğum günü bildirimlerini ayarlamak için önce aile üyelerinize, arkadaşlarınıza ve akrabalarınıza iPhone’unuzdaki doğum günü bilgilerini bildirmeniz gerekir. Bu, iPhone’daki Kişiler uygulaması kullanılarak yapılabilir; bu, Kişi Ayrıntıları bölümüne doğum günleri ve önemli tarihler eklemenize olanak tanır. Kişiler uygulamasına tüm önemli kişileriniz için doğum günleri ekledikten sonra, iPhone’unuzdaki Takvim uygulaması bu doğum günlerini göstermelidir. Ayrıca, iPhone’unuzda doğum günü hatırlatıcıları veya bildirimleri de ayarlayabilirsiniz. Seçiminize bağlı olarak iPhone’unuz etkinlik günü, tarihten 1 gün önce, 2 gün önce veya tarihten bir hafta önce sizi bilgilendirebilir. Aşağıda, iPhone’daki kişilere doğum günü ekleme adımları verilmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Google Podcasts veda ediyor, kullanıcılar YouTube Music'e geçmeye çağırılıyor

Doğum Günleri

iPhone’daki Kişilere Doğum Günleri Nasıl Eklenir?

  1. İlk önce, “Kişiler” i açın. Bulamıyorsanız, “Telefon” uygulamasını açarak (arama yapılması için kullandığınız yeşil telefon alıcısı simgesi), daha sonra ekranın altında bulunan araç çubuğundaki “Kişiler” düğmesine dokunun.
  2. “Kişiler” açıldığında, listede gezinin ve doğum gününü belgelemek istediğiniz kişinin girişini seçmeniz gerekir. Kişinin kişi kartı açıldıktan sonra, ekranın sağ üst köşesinde yer alan “Düzenle” düğmesine dokunun.
  3. Artık düzenleme modundasınız. Bu, kişinize yeni bilgiler ekleyebileceğiniz yerdir. Sayfayı aşağı kaydırın ve “doğum günü ekle”ye dokunun.
  4. Bir tarih seçim arayüzü görünecektir. Süslü kaydırma tekerleklerini kullanarak kişinin doğum gününü girin. Yıl girmek isteğe bağlıdır.
  5. Bundan sonra, “Bitti” ye dokunun ve listede doğum günü ile tam kişi girişini göreceksiniz.
  6. Daha fazla doğum günü eklemek için, kişi listesine dönmek için ekranın sol üst köşesindeki “Kişiler”e dokunun. Ardından, istediğiniz herhangi bir girişe dokunun ve yukarıdaki adımları tekrarlayın. Doğum günün kutlu olsun!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz