Herhangi Bir Android’in IMEI Numarası Nasıl Değiştirilir?

0
android imei değiştirme
android imei değiştirme

IMEI (Uluslararası Mobil Ekipman Kimliği), yerini bulmak için her cep telefonuna atanan benzersiz bir numaradır. Şaşırtıcı bir şekilde, pek çoğu IMEI numarasının arkasındaki kavramı bilmiyor ve acil durumlarda cihazlarını bulmak için kapsamlı yöntemlere başvurmaya devam ediyor. IMEI numarası bilenler bile tam olarak nasıl ulaşacağını bilememekte ve sıklıkla “Telefonun IMEI numarasını değiştirmek mümkün müdür?” gibi sorular sormaktadır.

Bu yazıda IMEI numarası ne olduğunu ve telefonunuzun IMEI numarasını değiştirip değiştiremeyeceğinizi öğreneceksiniz. IMEI numarası, telefonunuzun arkasında ve ambalajında ​​yazılı olan 15 haneli bir numaradır ve cihazın kaybolması veya çalınması durumunda takip etmek için kullanılır.

Her IMEI numarası bir cep telefonuna özeldir ve SIM kartın aksine değiştirilemez veya değiştirilemez. Ancak, tavsiye edildiği bazı durumlarda bir IMEI numarasını değiştirmek tamamen imkansız değildir. Ancak, ABD, İngiltere ve AB dahil olmak üzere dünyanın bazı ülkelerinde bu yasa dışıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPhone 16 serisinin yeni renklerle geleceği ve eski renklerin yeniden adlandırılabileceği belirtiliyor

Kullanıcılardan, devam etmeden önce kendi ülkelerinde geçiş işlemine izin verilip verilmediğini kontrol etmeleri istenir. Yöntem oldukça basittir ve yalnızca bir cihazda Xposed yükleyici çalıştırabilen köklü bir Android cihazı gerektirir. Xposed yükleyicisini yükledikten sonra, Android cihazınızın IMEI numarasını değiştirmek için bir Xposed modül uygulaması kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için aşağıdaki talimatları izleyin.

IMEI Numarası
Android IMEI Numarası

Herhangi Bir Android’in IMEI Numarası Nasıl Değiştirilir?

  1. Her şeyden önce, Xposed yükleyicisi yalnızca köklü bir Android’e yüklenebileceğinden, köklü bir Android’e ihtiyacınız var, bu nedenle devam etmek için lütfen Android’inizi kökleyin.
  2. Android cihazınızı rootladıktan sonra, Android cihazınıza Xposed yükleyicisini yüklemeniz gerekiyor ve bu oldukça uzun bir süreç ve bunun için Android’e Xposed Installer Kurulum Kılavuzumuza devam edebilirsiniz.
  3. Şimdi gerçek IMEI numaranızı yedeklemeniz gerekiyor çünkü bu yöntemle devam ettiğinizde sistem dosyalarınızı değiştireceksiniz ve güvenlik için bu ziyaret için yedek IMEI numaranızı BURADA almalısınız.
  4. Şimdi, Android’inizin IMEI numarasını değiştirmenize izin verecek uygulama olan XPOSED IMEI Changer uygulamasını indirin ve yükleyin. Android için mevcut en iyi imei numarası değiştirme yazılımıdır.
  5. Şimdi Xposed yükleyicide XPOSED IMEI Changer uygulamasını etkinleştirin.
  6. Şimdi uygulamayı başlatın ve bir IMEI değiştirici alanına sahip olacağınız IMEI ekran değiştirici seçeneğini göreceksiniz, cihazınıza atamak istediğiniz IMEI numaralarından herhangi birini yazın.
  7. Şimdi oradaki Uygula seçeneğine tıklayın, uygulama bu IMEI numarasını cihazınıza atayacaktır. Bu kadar! Artık uygulama üzerinden atadığınız ile aynı olacak IMEI numaranızı kontrol edebilir ve bununla artık birçok harika numara yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz