Whatsapp’dan Kullanıcılara Yavaş Yavaş Engel Geliyor

0

Whatsapp’ın yeni gizlilik sözleşmesiyle ilgili, detaylı analizimizi geçtiğimiz günlerde Tekno Bilim Adamı olarak yazmış olduğumuz yazımızda açıklamıştık. Birçok kullanıcının Whatsapp ile ilgili aldığı karar sonrası kendi sistemlerinde yaşayacakları aksaklıklar ile ilgili ufak bir araştırma daha yaparak sizler için kısaca anlatmaya başladık.

Dünya genelinde en popüler çevrim içi uygulamalarından biri olan Whatsapp, aldığı radikal kararlar ile birlikte birçok kişinin içindeki oluşturduğu riski arttırdı. Almış olduğu veri açıklılığını kabul etme durumunu kabullenemeyen kullanıcıların bazı kısıtlamaları yemesi bekleniyor.

Whatsapp tarafından alınan kararın kabul edilmesi için verilen sürenin ilk bitiş zamanı 8 Şubat olarak biliniyordu. Fakat kullanıcılar tarafından gelen büyük protesto sonuç vermiş kullanıcıların konuyu daha iyi anlaması ve ortalığın yatışması için Whatsapp bu süreyi 15 Mayıs’a çekmiş oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Şahane Ortam Clubhouse’a Girmeden Önce Bilmeniz Gereken Önemli Detaylar
whatsapp-kullanıcıları-erişime-engelleyeceğini-duyurdu
whatsapp-kullanıcıları-erişime-engelleyeceğini-duyurdu

Whatsapp Tarafında Yaşanacak Erişim Engelleri

Whatsapp, bugün itibariyle kullanıcılarına sunmuş olduğu veri gizliliği sürecini kabul etmeyen kullanıcılarına bazı yaptırımlar uygulayacak. Bu yaptırımlar kullanıcılara etap etap sunulurken belirlenen zaman içerisinde yine kabul edilmeyen gizlilik durumu sonrası kullanıcıların Whatsapp erişimleri engellenmiş olacak.

İlk Etap Süreci;

  • Sohbet listesine erişim yasağı
  • Bildirim ekranı dışında çağrı ve mesajlara cevap vermemek

İkinci Etap Süreci;

  • Uygulamaya erişim yasağı
  • Mesaj ve arama alımı yasağı

Üçüncü Etap Süreci;

  • Eski konuşmalarına erişemem
  • Whatsapp uygulamasını işlevsiz hale getirme

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz