Whatsapp, Gizlilik Verileri ile İlgili Yeni Açıklama Yaptı

0

Geçtiğimiz günlerde dünya genelinde gizlilik verileri ile ilgili olarak yapılan ilk açıklama hem birçok kullanıcının kafasını karıştırmış hem de birçok kişinin Whatsappı bırakmasını sağlamıştı. Özellikle de ilk açıklamanın net bir açıklama olmaması diretk kestrip atma ilkesiyle bir açıklamanın olması kullanıcıları epey etkilemişti.

Whatsapp, tekrardan yapmış olduğu açıklama ile birlikte kullanıcıların kafasındaki soru işaretlerini gidermeye yönelik açıklamalarda bulundu. 8 Şubat’a kadar tanınan zaman şirket tarafından birçok kişinin mahdur olması sebebiyle belirlenmeyen bir tarihe aktarılmıştı.

Şartları kabul etmeyenlerin süre sona erdiğinde kullanmayacağı belirten Whatsapp, 15 Mayıs 2021 tarihli itibariyle kullanıcılarına belli yaptırımlar getireceği açıkladı.  Gizlilik politikasını kabul etmeyen kişiler için tam anlamıyla bezdirme politikası uygulanması düşünülüyor.

whatsapp-gizlilik-verileri-ile-ilgili-yeni-aciklama-yapti
whatsapp-gizlilik-verileri-ile-ilgili-yeni-aciklama-yapti

Whatsapp Tek Tek Açıkladı

15 Mayıs 2021 tarihi itibariyle şartlarını kabul etmeyen ve süre sona erdiğinde halen gizlilik sözleşmesini imzalamayan kişilerin uygulama üzerinde yapmış oldukları işlemler tek tek kısaltılacak. Hesapların silinmesinden daha iyi bir gözle baksak da süre ilerlediği taktirde Whatsapp da yapabilecek hiçbir şey kalmayabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Daha önce Spotify HiFi olarak bilinen Spotify Lossless'ın yakında kullanıma sunulacağı bildirildi

Kabul etmeyen kullanıcılar devamlı bir şekilde bildirim halinde sözleşmeyi görmeye devam edecekler. Bununla birlikte bir süre sonra bu bildirim kalıcı hale gelecek ve kullanıcılar sohbet geçmişlerine erişmeyecek. Süre biraz daha ilerleyip kullanıcının halen inadı devam ederse Whatsapp, kullanıcının mesajlaşma ve arama gönderimlerini durdurmuş olacak.

Kısacası iki seçeneğiniz var ya yeni bir uygulamaya geçiş yapacaksınız. Ya da gizlilik politikasını kabul etmeniz gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz