WhatsApp yakında 2 GB’a kadar büyük medya dosyalarını paylaşmanıza izin verebilir

0
whatsapp paylaşım
whatsapp paylaşım

WhatsApp, Android ve iOS’ta uygulama deneyimini geliştirmek için çok çalışıyor. Şirket kısa süre önce birkaç iOS 15 özelliği için destek sağladı ve özellik anketlerini, yeni arama ekranı kullanıcı arabirimini ve mesaj tepkilerini test ediyor. WABetaInfo’dan yeni bir rapor, şirketin 2GB’a kadar büyük dosyaları paylaşma yeteneğini de getirmek için çalıştığını ayrıntılı olarak açıkladı.

Şu anda WhatsApp’ta yalnızca 100 MB’tan küçük dosyaları paylaşabilirsiniz. Telegram gibi diğer mesajlaşma uygulamaları, kullanıcıların 1,5 GB boyutunda dosyalar göndermesine olanak tanır. Büyük dosya gönderme işlevi WhatsApp kullanıcıları tarafından uzun süredir talep ediliyordu ve görünüşe göre şirket sonunda kullanıcılarının sesini duydu.

whatsapp
whatsapp dosya gönderme

WABetaInfo’dan yeni bir rapor, Android beta uygulamasının 2.22.8.6 (ve iOS’ta 2.22.8.7) sürümünün, kullanıcıların 2 GB’a kadar büyük medya dosyaları göndermesine izin verdiğini ortaya koyuyor. 2 GB’ın altındaki dosyaları paylaşma özelliği şimdilik yalnızca Güney Amerika’daki belirli kullanıcılarla sınırlıdır. WABetaInfo, şirketin testi diğer bölgelere genişletmeyi planlayıp planlamadığına dair bir bilgi olmadığını söylüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   İnternetsiz WhatsApp Nasıl Kullanılır Resimli Anlatım

İşlevsellik oldukça sınırlı olsa da, WhatsApp kullanıcılarının en çok talep ettiği özelliklerden biri olduğu için kısa sürede diğer bölgelere genişletilebilir. Kullanıcıların 2 GB’a kadar dosya göndermesine izin veren WhatsApp hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Bu özellik işinize yarayacak mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz