Instagram Mesajları Nasıl Silinir?

0
instagram mesaj silme
instagram mesaj silme

Instagram’ın en popüler özelliklerinden biri Direkt Mesaj (DM) özelliğidir. DM’ler, kullanıcıların arkadaşlarıyla özel olarak sohbet etmesine veya grup sohbetleri oluşturmasına olanak tanır. Çeşitli mesajlaşma uygulamaları mevcut olsa da, birçok kişi ana anlık mesajlaşma hizmeti olarak Instagram’ı kullanıyor. Aynı zamanda Instagram, tam bir DM sohbet günlüğü barındıracak şekilde tasarlanmamıştır ve DM gelen kutunuzu yönetmek için göreceli araç eksikliğini gösterir. Gelen kutunuz, arkadaşlarınızdan gelen mesajlar, istenmeyen e-postalar ve dolandırıcılar tarafından gönderilen eksik bağlantılar ile hızla dolabilir.

Biriyle görüşmenizi bulmak ve silmek için ekranınızın üst kısmındaki arama çubuğuna birinin adını yazabilirsiniz. Onunla bir kez oynadığınızda, bu güçlü ücretsiz yazılımın sunduğu olanaklara şaşıracaksınız. Şimdilik, bu makale Instagram’daki DM’lerinizi nasıl sileceğinize odaklanacak. Instagram, öncelikle takipçilerinizle fotoğraf ve video yayınlamak ve arkadaşlarınızın ve en sevdiğiniz yıldızların hayatlarında neler olup bittiğini görmek için bir platform olsa da, sosyal medya platformu aynı zamanda Instagram’a ait olan ve Instagram Direct adlı bir özellik sunuyor.

Android ve iPhone/iOS’ta Mesajlar Nasıl Silinir?

 1. Ana ekranınızın sağ üst köşesindeki “mesaj simgesine” (kağıt uçak) dokunun.
 2. Silmek istediğiniz sohbete dokunun ve sola sürükleyin veya mesaj seçeneklerini getirmek için dokunup basılı tutun.
 3. “Sil” öğesini seçin.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Honor 30 Lite tanıtıldı!

Android ve iPhone/iOS’ta Bireysel Mesajları Silin

 1. DM görüşmesini açın.
 2. İstenmeyen mesaja dokunun ve basılı tutun.
 3. “Mesajı ilet” öğesini seçin.
Instagram
ınstagram mesaj silme

Android/iPhone/iOS’ta AutoClicker İle Tüm Instagram Doğrudan Mesajlarınızı Silin

Android için AutoClicker ve iOS için AutoClicker, cihazınızdaki herhangi bir uygulamada veya ekranda tekrarlanan dokunmaları ve kaydırmaları otomatikleştirmenize olanak tanıyan araçlardır. Onunla oynadığınızda, bu güçlü ücretsiz yazılımın sunduğu olanaklar konusunda çok heyecanlanacaksınız.

 1. Instagram uygulamanızı başlatın.
 2. Otomatik Tıklama uygulamasını başlatın.
 3. “Çoklu Hedef Modu” bölümünde, “Etkinleştir”e dokunun. Bu, dokunuşlar arasında bir gecikme ile birden fazla dokunma noktasına sahip olmanızı sağlamaktadır.
 4. Instagram’da “Doğrudan Mesajlar” ekranına gidin.
 5. Bir kayma noktası oluşturmak için “yeşil artı sembolüne” dokunun ve basılı tutun – içinde “1” rakamı olan bir daire. “Slayt noktasını” DM’lerinizdeki ilk konuşmaya sürükleyin.
 6. “İkinci daire”yi “birinci daire” içinde hareket ettirin. Bu işlem, AutoClicker’a dokunup basılı tutmasını söyler.
 7. Bu kaydırma için “ayarlar” iletişim kutusunu açmak için “daire”ye dokunun. Gecikmeyi 1000 milisaniyeye ve kaydırma süresini 1000 milisaniyeye ayarlayın.
 8. Instagram’da, işlemde ilerlemek için “ilk konuşmaya” uzun dokunun, böylece bir sonraki nereye dokunacağınızı görebilirsiniz.
 9. Bağlam menüsü görünür. Bir temas noktası ekleyebilmek için “+ simgesine” dokunun ve “temas noktasını” “Kaldır” yazan bağlam menüsü satırına sürükleyin. Bu temas noktası 2 sayısı olur ve daire içinde “2” olur.
 10. Instagram’da işlemi tekrar taşımak için “satırı kaldır” a dokunun.
 11. Temas noktası 3 oluşturmak için “+ simgesine” dokunun ve “temas noktasını” uygun yere sürükleyin.
 12. Bu görüşmeyi şu anda silmemek için “iptal”e basın.
 13. “Dişli simgesine” dokunun ve bu dokunma komut dosyasına bir ad verin (buna ayarlar diyorlar). Komut dosyasını kaydedin ve şimdi bu komutu otomatik olarak ve insan denetimi olmadan yüzlerce veya binlerce yineleme için tekrar tekrar çalıştırabilirsiniz.
 14. Komut dosyanızı çalıştırmak için “mavi Çalıştır okuna” basın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz