WhatsApp, yeni kişi kullanıcı arayüzünü getiriyor

0
whatsapp yeni kişi kullanıcı arayüzü
whatsapp yeni kişi kullanıcı arayüzü

WhatsApp, hem Android hem de iOS’a yeni özellikler getirmek için perde arkasında çalışıyor. Bu bölümde, WhatsApp’ın iOS’ta başlattığı yeni iletişim ekranı bilgisi kullanıcı arayüzünü, geniş çapta test edilen mesaj tepkilerini ve daha önce Android’de devre dışı bırakılan ses kaydını duraklatma ve devam ettirme özelliğini inceleyeceğiz.

iPhone’da Yeni Kişi Ekranı Kullanıcı Arayüzü

WhatsApp, iOS’ta yeni bir iletişim ekranı kullanıcı arayüzü sunuyor. Yeni kullanıcı arayüzü iOS 15 ile daha uyumlu görünüyor. Daha önce WhatsApp profil fotoğrafını, arama seçeneklerini, hakkında ve diğer şeyleri tek bir bölümde gösteriyordu. Bu bölüm, tıpkı iOS’un kendi Kişiler uygulaması gibi, aralarında boşluk bırakılarak ayrılmıştır. Profil fotoğrafı, altında arama, görüntülü sohbet ve arama gibi seçeneklerle bir daire içinde görünür. Yeni iletişim ekranı kullanıcı arayüzü artık iPhone için kararlı WhatsApp sürümünde mevcut.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apple'ın iOS 17 değişikliklerinde 'hey Siri' sesini kaybedebilir
WhatsApp
WhatsApp yeni kişi kullanıcı arayüzü

Mesaj Tepkileri

Geçen Kasım ayından bu yana WhatsApp’ın uygulamaya iMessage ve Telegram benzeri emoji tepkileri eklediğini duyuyoruz . Özellik uzun süredir geliştirilmekte ve nihayet Android için WhatsApp’ta herkese açık beta sürümüne geçmiştir. Şu anda, başparmak yukarıya (👍), kalp (❤), sevinç gözyaşlarıyla dolu yüz (😂), ağzı açık yüz (😮), ağlayan yüz (😢) ve katlanmış eller (🙏) olmak üzere altı emoji mevcut. Özelliğin genel beta testine girdiği göz önüne alındığında, WhatsApp’ın özelliği önümüzdeki haftalarda kararlı sürümde kullanıma sunmasını bekleyebiliriz.

WhatsApp, Android’de Belge Önizlemelerini Devre Dışı Bırakır

WABetaInfo’dan bir önizleme raporu, WhatsApp güncellemesinin belge olarak paylaşılan dosyalara zengin bir önizleme getireceğini önerdi. Şu anda, belge olarak paylaşılan fotoğraflar ve videolar bir önizleme göstermiyor. Bunun yerine, WhatsApp yalnızca belgenin dosya adını gösterir. Bir güncelleme, WhatsApp’ta bir fotoğrafı (belge olarak gönderilen) önizlemenize izin verecek özelliği getirecektir. Ancak, uygulama geliştiricileri, belge önizlemesi bozuk göründüğü için artık özelliği devre dışı bıraktı. WABetaInfo, özelliğin yakında düzeltileceğini ve yakında beta aşamasına geçebileceğini söylüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz