WhatsApp şifreli yedekleme ve özel gizlilik ayarlarını test etmeye başladı

0
7

WhatsApp muhtemelen dünyada en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biridir. WhatsApp’tan uçtan uca şifreli olduğunu söyleyen reklamlar veya tanıtılan gönderiler görmüş olmalısınız. WhatsApp’ın oluşturduğu sohbet ve yerel yedekleme uçtan uca şifreli olsa da, WhatsApp’ın oluşturduğu bulut yedeklemesi değildir. Şirket kısa süre önce şifreli bulut yedeklemesi getirmeye çalıştığını duyurdu ve şimdi özellik bir süredir ilk kez tespit edildi.

Rapor, WhatsApp’ın şifreli bulut yedeklemesini iPhone’da test etmeye başladığını söyleyen her zaman güvenilir WABetaInfo’dan geliyor. Bu özellik yalnızca iOS için WhatsApp’ın beta sürümünde kullanılabilir. Ancak çok yakında herkesin kullanımına sunulması bekleniyor.

WhatsApp

Şifreli WhatsApp bulut yedeklemesi için bir parola oluşturmanız gerekecek. Şifrelemeyi etkinleştirdikten sonra iOS’ta bir WhatsApp sohbet yedeğini geri yüklediğinizde, şifresini çözmek için bu şifreyi kullanmanız gerekir. WhatsApp, şifreli yedekleme altındaki etikette, bu şifreyi kaybederseniz sohbeti geri yükleyemezsiniz, diyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Space Perspective Uzay Şirketinden Uzaya Bilet

WhatsApp, şifreli yedeklemelere ek olarak özel gizlilik ayarlarını da test etmeye başladı. Bu özellik bir süre önce fark edildi ve şimdi Android için WhatsApp beta sürümünde kullanıma sunuldu. Daha önce bu kısım yalnızca WhatsApp’ta en son ne zaman çevrimiçi olduğunuzu gizleyen ‘Son Görülme’ için mevcuttu. Şimdi, özellik ‘Profil Resmi’ ayarlarına genişletildi. Bu özellikleri WhatsApp’ın ne zaman piyasaya sürmeyi planladığı henüz belli değil.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz