Telefonu Virüsten Koruma

0
telefonu virüsten korumak
telefonu virüsten korumak

Ortalama olarak, tipik bir Android telefonunda, örneğin Windows PC’nizden daha az güvenlik açığı bulunur. Cihazınızı kötü amaçlı uygulamalara karşı otomatik olarak tarayan Google Play Protect gibi özelliklerle, Android’inizde zaten yerleşik bir antivirüs var. Öte yandan, güvenlik güncellemeleri söz konusu olduğunda Google, Apple ile aynı seviyede değil. Android telefon üreticileri de sık sık güncelleme yapmıyor. Telefonunuz rootluysa, üçüncü taraf korumasına bağlı kalmanın iyi bir fikir olduğunu söylemeye gerek yok. Ancak hangi virüsten koruma yazılımı Android için en iyisidir? Telefondaki virüsü nasıl yok ederim?

En İyi Android Virüs Programı

Telefona virüs bulaştı nasıl temizlenir? Birçok aracı test ettik ve Android telefonlar için en iyi antivirüs uygulamaları listemiz burada.

Norton Mobil Güvenlik

Norton, yıllardır en iyi antivirüs hizmetlerinden biri olmuştur. Ürünlerinin listemizde olması pratikte bir temeldir. Bununla birlikte, bu, mobil cihazlar için normal standart antivirüs yazılımınızdan çok daha fazlasıdır. Norton koruması üç temel alanla ilgilenir: güvenlik, kimlik ve gizlilik.

TotalAV Antivirüs

Telefonunuzda masaüstü düzeyinde performans istiyorsanız, TotalAV Antivirus’den başkasına bakmayın. Hizmet oldukça yeni bir rakip olsa da, mükemmel bir çözüm olduğu zaten kanıtlanmıştır.

Değerinin çoğu güvenlik taramalarından gelir. Testlerimiz sırasında TotalAV, diğer bazı sağlayıcıların algılamadığı kötü amaçlı yazılım türlerini almayı başardı. Ardından, VPN gibi eklemeler var. Bununla bağlantınız şifrelenecek ve çevrimiçi izlemeyi önlemek için gerçek IP adresinizi gizleyecektir. Hangisi tek başına abonelik maliyetine değer. Cihaz Ayarlama özelliği ile gereksiz dosyaları da temizleyebilirsiniz. Bu, telefonunuzda daha fazla alan boşaltmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda hızı önemli ölçüde artırabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Artık masaüstü WhatsApp'tan sesli ve görüntülü görüşmeler yapabilirsiniz

Bitdefender Mobil Güvenlik

Bitdefender genellikle en iyi antivirüs hizmeti olarak övülür. Bu uygulama, cihaz kullanımınıza ve ihtiyaçlarınıza göre size bağlamsal öneriler sunar. Ardından, hırsızlık önleme araçlarına, kötü amaçlı yazılım tarayıcılarına, web korumasına ve bir VPN’e sahip olursunuz.

Cihazınız kaybolursa, haritada nerede olduğunu kontrol etmek için Bitdefender hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Ayrıca, kötü amaçlı yazılımları uzaktan tarayabilir, cihazı kilitleyebilir veya cihazdaki tüm verileri silebilirsiniz. Bu, özellikle telefonunuzun ekranını kilitlemek için güvenli bir yöntem kullanıyorsanız, cihazınız üzerinde oldukça inanılmaz bir kontrol düzeyi sağlar. Bitdefender’ın tarayıcısı, fidye yazılımı, reklam yazılımı, takip yazılımı, para madencileri ve diğer olası istenmeyen uygulamaları yükleyip yüklemediğinizi kontrol eder.

Virüsten

Android İçin Virüs Temizleme

Akıllı telefonu virüsten korumak için antivirüs yüklemek oldukça basittir. Google Play Store’da bir uygulama bulmak ve yükle düğmesini tıklamaktır. Bu size pek yardımcı olmazsa, genel süreç şöyle görünmelidir:

  • Android cihazınızda Play Store kısayoluna dokunun
  • Arama çubuğuna hizmetin adını yazın. Bitdefender’ı öneriyoruz.
  • Doğru uygulamayı bulduğunuzdan emin olun
  • Kur’a dokunun ve kurulum tamamlanana kadar bekleyin.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Oppo A2m, Dimensity 6020 çip ve 720 nit parlak LCD ekran ile piyasaya sürüldü

Premium bir virüsten koruma hizmeti seçtiyseniz, premium özelliklerin kilidini açmak için büyük olasılıkla oturum açmanız gerekir. Giriş yaptıktan sonra, artık kötü amaçlı yazılım taraması yapabilir veya diğer özelliklerden yararlanabilirsiniz.

Android Virüs Temizleme Programı Ücretsiz

Muhtemelen fark ettiğiniz gibi, bu listedeki bazı antivirüslerin ücretsiz bir sürümü var. Çoğunlukla, bunları herhangi bir ip eklenmeden kurabilir ve nasıl performans gösterdiklerini test edebilirsiniz. Bitdefender, Avira ve Kaspersky en iyi seçenekler gibi görünüyor. Hepsi, cep telefonunuzda yer kaplayacak kadar işlevsel olan ücretsiz bir hizmet sunar.

Androit Virüs Temizleme

Mobil Android antivirüsleri, basit kötü amaçlı yazılım temizlemeden çok daha fazlasını sunacak kadar gelişti. Parola yöneticileri ve VPN’ler dahil olmak üzere çok sayıda işlevi olan etkileyici siber güvenlik paketleridir.

Bu, Android için antivirüsü kullanışlı bir yatırım haline getirir. Yalnızca dijital tehditlere karşı dayanıklılık açısından değil, aynı zamanda işlevselliğinizi de genişletir. Bazen kayıp cihazınızı geri almanıza bile yardımcı olabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz