Apple, üçüncü taraf hesap silme işlemini kolaylaştıracak

0
apple üçüncü taraf hesap silme
apple üçüncü taraf hesap silme

Şimdi iOS’ta App Store üzerinden indirilen bir uygulamaya kaydolurken hesap oluşturmak oldukça kolay. Apple, geliştiricileri Facebook ve Google ile oturum açma ile birlikte “Apple ile oturum aç” seçeneğine sahip olmaya zorladığından beri, bir uygulamaya kaydolmak gerçekten daha kolay hale geldi. Ancak, bir uygulamaya kaydolduğunuzda, seçtiğiniz seçeneğe bağlı olarak e-postanız geliştiriciden gizlenmiş olsa bile, e-postanız geliştiriciden gelen promosyon, teklif veya haber bülteni e-postasıyla hızla dolar.

Apple

Apple, posta kutunuzdaki bu günlük haber bültenlerinden kurtulmanız için hesap silmeyi kolaylaştıracak adımlar atıyor. Apple, Çarşamba günü geliştiricilere, 31 Ocak 2022’deki uygulama gönderimlerinden başlayarak, uygulamalarında hesap oluşturmanın bir yolunu sunan geliştiricilerin, onları silmenin bir yolunu da sunmasını isteyeceğini söyledi. Apple’ın duyurusu, yalnızca geliştiricilerin “kullanıcıların hesaplarını uygulama içinden silme işlemini başlatmasına izin vermesi” gerektiğini öne sürüyor, bu nedenle hesap silme özelliğinin uygulanması, işlemin bir bölümünde sizi bir tarayıcıya götürebilir, ancak süreç neyse karşıladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apple Çalışma Sistemi Dengesizliği Sürüyor

Hareket, Apple’ın App Store’da yeni ve geliştirilmiş bir “Sorun Bildir” düğmesini tanıtmasından birkaç gün sonra geldi. Apple, App Store için yeni özelliklerle nihayet geliştiricileri ve kullanıcıları dinliyor gibi görünüyor ve dünyanın en büyük uygulama satan mağazasına yeni güvenlik ve gizlilik özellikleri getiriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz