WhatsApp, iOS ve Android’de kaybolma modunu test ediyor

0
56

Facebook’a ait WhatsApp, iPhone ve Android telefonlar için mobil uygulamasında Snapchat, Signal ve diğer mesajlaşma uygulamalarına benzer kaybolan mesajlar gönderip almayı destekleyen Kaybolma Modu olarak adlandırılan yeni bir gizlilik özelliğini test ediyor.

WhatsApp Testi Otomatik Kaybolan Mesajlar

Bu ilk olarak, popüler yazılımlardaki yayınlanmamış özellikleri keşfetmeye adanmış bir site olan WABetaInfo tarafından bildirildi. Bu, iOS ve Android’de test edilen yayınlanmamış tek özellik değil. Nitekim,  WhatsApp çıkartma önerileri üzerinde de çalışıyor ve son zamanlarda iOS’ta belirli sohbetleri dışa aktarmanıza olanak tanıyan yeni bir özellik sundu.

WhatsApp Kaybolma Modu Nasıl Açılır?

Varsayılan olarak kapalı, Kaybolma Modu, WhatsApp ayarlarınızda manuel olarak açılmalıdır. Tüm sohbetler için Kaybolma Modunu açmak için WhatsApp Ayarları> Gizlilik> Kaybolma Modu’na gidin, ardından Kaybolma Modu anahtarını AÇIK konumuna getirin. Kaybolan Modun mevcut sohbetlerinizi silmesi konusunda endişelenmeyin. Özelliğin açıklamasında “Bu ayar açıkken, yeni sohbetler kaybolan mesajlarla başlayacaktır”.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Modeminizi Kontrol Etmenize Yardımcı Olacak En İyi 10 Uygulama

Kaybolma Modunda alınıp verilen tüm mesajlar okunduktan sonra otomatik olarak silinir. Kaybolma Modu’nu her WhatsApp görüşmesi için ayrı ayrı açıp kapatabilirsiniz.

Bunu yapmak için, konuşma listenizden herhangi bir sohbeti açın, ardından kişi veya grup bilgilerini ortaya çıkarmak için en üstteki sohbet başlığına dokunun. Oradan, Kaybolma Modunu yalnızca söz konusu sohbet için etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.

WABetaInfo raporundan, mesajların ne zaman kaybolacağını belirtmek için bir zamanlayıcı seçeneğinin olup olmadığı açık değildir. Örneğin, Signal mesajlaşma uygulamasında, zamanlayıcı geçtikten sonra mesaj cihazlardan kaybolacaktır.

kaybolma modu

WhatsApp Kaybolan Modu Ne Zaman Herkese Açık Olarak Başlatıyor?

Şu anda geliştirme aşamasında olan yeni Kaybolma Modu özelliği, iOS ve Android için gelecekteki bir WhatsApp güncellemesinde kullanıma sunulacak.

WhatsApp, WhatsApp Beta programı aracılığıyla iOS ve Android’deki kullanıcılarının küçük bir alt kümesiyle düzenli olarak yayınlanmamış özellikleri test eder. Kaybolan Mod özelliğinin herkese açık olarak başlatma şansı yüksektir. Rakip mesajlaşma uygulamalarının çoğu, kullanıcı gizliliğini artırmanın yollarından biri olarak kaybolan mesajları destekler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Telefondan Instagram Hesap Dondurma Linki

WhatsApp bu konuda ciddiye alınmak istiyorsa, özellikle güncellenmiş WhatsApp gizlilik politikasının dağınık bir şekilde sunulması göz önüne alındığında, Facebook’un sahip olduğu şirketin kendi benzer bir özelliği uygulaması gerekecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz