WhatsApp gizlilik politikası bu hafta yürürlüğe girecek: Kabul etmezseniz hesabınıza ne olur?

0

Merhaba tekno bilim adamı takipçileri; Ocak 2021’in ilk günlerinde WhatsApp, tüm kullanıcılarına gizlilik politikası politikalarındaki yeni değişiklikleri hakkında onları aydınlattıkları bir açılır bildirim gönderdi. Açıklamalardan biri, WhatsApp’ın artık kullanıcı verilerini ana uygulaması Facebook ile paylaşacağını ve WhatsApp genel merkezinin verilerinize erişebileceğini okudu ve birçok kişi bunu gizlilik ihlali olduğu iddiasıyla kınadı.

Sonuç olarak, birçok kullanıcı alternatif mesajlaşma uygulamaları aradı ve Signal veya Telegram’a akın etti.

WhatsApp Gizlilik Politikası Ne Zaman Başlıyor?

Yeni veri paylaşım politikasını 15 Mayıs 2021’den itibaren uygulayacak olan WhatsApp, bir kullanıcı tepkisine yanıt olarak bir gecikmenin ardından web sitesinde, yeni şartları kabul etmeyen kullanıcıları hemen kesmeyeceğini açıkladı.

Bir WhatsApp sözcüsü, söylentilere ve yanlış bilgilere karşı şunları söyledi: “Bu güncelleme nedeniyle 15 Mayıs’ta hiçbir hesap silinmeyecek ve da kimse WhatsApp’ın işlevselliğini kaybetmeyecektir. Önümüzdeki haftalarda insanlara hatırlatmalarla takip etmeyi planlıyoruz.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Xbox Series S fiyatına indirim geldi! Peki ne kadarlık bir indirim?
gizlilik politikası
WhatsApp gizlilik politikası

Şirketin güncellenmiş şartlarını kabul etmemeyi seçenler kişiler için uygulama, kabul etmelerini isteyen bir bildirim göstermeye devam edecektir. Birkaç haftalık bir süreden sonra, kullanıcılar kalıcı bir hatırlatma görecektir.

WhatsApp’ın SSS sayfasına göre, kullanıcılar bir noktada güncellemeleri kabul edene kadar WhatsApp’ta sınırlı işlevsellikle karşılaşacaklar. “Sohbet listenize erişemezsiniz, ancak yine de gelen telefon ve görüntülü aramaları cevaplayabileceksiniz. Birkaç haftalık sınırlı işlevsellikten sonra, bildirimleri veya gelen aramaları alamayacaksınız ve WhatsApp mesaj göndermeyi durduracaktır. “

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz