Tesla, Günden Güne Gelişiyor

0
56
tesla-günden-güne-gelisiyor

Tesla, son zamanlarda Bitcoin tarafında yapmış olduğu işlemler ile konuşurken bir taraftan da gündeme satış istatistikleri ile geliyor.

Tesla her geçen gün büyüyen ve gelişen, geliştikçe de başarı merdivenlerini çıkan araba markası olarak biliniyor. Her geçen gün üzerine koymuş olduğu satışlar ile birlikte dünya markaları arasına girmeye çoktan başardı.

2021 yılının ilk çeyreğinde de bu başarısını devam ettiren Tesla, üretim kapasitesini de şimdiden doldurdu. Markaları olan Model S ve Model X’in gecikmelerinden dolayı dara gireceği düşünülen Tesla’nın yılın ikinci çeyreğinde gelen talepler ile birlikte üretimlerin durduğu açıklandı.

tesla-günden-güne-gelisiyor
tesla-günden-güne-gelisiyor

Geçtiğimiz Yıla gGöre Sayı Arttı

Tesla, geçtiğimiz yıla göre 184.000’den fazla araç üretti. Yapmış oldukları bu üretim Wall Street tarafının beklentisinin de epey üzerinde yer alıyor. Bununla birlikte markanın son çeyrekte yer aldığı beklenti geçtiğimiz yıla göre de artmış oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Google Chrome 113'ü Tanıttı

Tesla’nın 2021 yılında en çok satan marka olacağının sinyallerini Elon Musk geçtiğimiz günlerde vermişti. Bu tip kritlerler önünde önde gelen markalardan biri olan Tesla, birçok otomobil devinin de yakın markajına girmiş oldu. Birçok marka büyük üreticiler içerisinde sıfır emisyonlu elektrik araçları yöneterek bununla birlikte yatırımlarını da iyi şekilde yapmış olduğunu gösteriyor. Tesla, araba pazarının sağlamış olduğu en iyi istatiksel verileri gözler önüne serdiğinden birçok kişi tarafından meraklı bir şekilde izleniyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz