WhatsApp, herkes için uçtan uca şifreli yedeklemeler sunmaya başladı

0
whatsapp uçtan uca şifreli yedekleme
whatsapp uçtan uca şifreli yedekleme

WhatsApp, beta kullanıcılarına sunduktan sonra resmi olarak tüm Android ve iPhone kullanıcılarına uçtan uca şifreli bulut yedeklemeleri sunmaya başladı. Şu anda WhatsApp mesajları ve yerel yedeklemeler uçtan uca şifreleniyor. Ancak, WhatsApp’ın Android kullanıcıları için Google Drive’a ve iOS kullanıcıları için iCloud’a yüklediği bulut yedeklemeleri değildir. Bugünden itibaren, WhatsApp şifreli bulut yedeklerini kullanıma sunuyor, böylece yedeklemelerin içeriği bulut depolama hizmetleri tarafından görülmüyor.

Artık WhatsApp bulut yedekleme, seçtiğiniz bir parola veya 64 haneli bir şifreleme anahtarı kullanarak koruyabilirsiniz. Şifreli bulut yedeklemelerini ilk kez etkinleştirdiğinizde, bunun için bir parola oluşturmanız gerekir. WhatsApp’ınızı bir dahaki sefere geri yüklediğinizde, yedeklemeyi geri yüklemek için bu şifreyi veya 64 haneli şifreleme anahtarını girmeniz gerekecek, aksi takdirde yapamazsınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Huawei Enjoy 20 Pro tanıtıldı! Fiyatı ve özellikleri

uçtan uca şifreli

WhatsApp’ta Uçtan Uca Şifreli Bulut Yedeklemeleri Nasıl Etkinleştirilir?

Uçtan uca şifreli WhatsApp yedeklemesini etkinleştirmek için şu adımları izleyin:

  1. Android veya iOS cihazınızda WhatsApp’ı açın.
  2. Android’de sağ üst köşedeki üç nokta → Ayarlar’a veya iOS’ta Ayarlar sekmesine dokunun.
  3. Ardından, Sohbetler → Sohbet Yedeği → Uçtan Uca Şifreli Yedekleme’ye gidin.
  4. Aç’ı ve ardından Devam’ı seçin.
  5. Ardından, bir şifre oluşturmanız istenecektir.
  6. İsteğe bağlı olarak 64 haneli şifreleme anahtarını kullanabilirsiniz. Bir şifreleme anahtarı oluşturursanız, lütfen bunu istediğiniz zaman erişebileceğiniz bir yere kaydedin.
  7. Uçtan uca bulut yedeklemelerini açtıktan sonra Şimdi Yedekle’ye tıklayın.

WhatsApp artık yalnızca son sohbetleri ve medyayı yüklemek yerine tüm yedeklemeyi bulut depolama alanınıza yükleyecektir. Bunun başlıca nedeni, artık yedeklemenin şifrelenmiş bir sürümünün Google Drive’a veya iCloud’a yüklenmesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Google TV'de Uygulamalar ve Oyunlar Nasıl Yüklenir?

Özellik şu anda “yavaşça” kullanıma sunuluyor. Android veya iOS cihazınızda uçtan uca şifreli bulut yedeklemelerini etkinleştirme seçeneğini görmüyorsanız, WhatsApp uygulamanızın en son sürüme güncellendiğinden emin olun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz