WhatsApp Sesli Mesajlarını Metne Dönüştürme

0
116
whatsapp sesli mesajları metine dönüştürme
whatsapp sesli mesajları metine dönüştürme

WhastApp yeni işlevler eklemek için üzerinde çalışacağı birçok yeni özellik var. Mark Zuckerberg’in belirli özel verileri gizlemek, yeni tepkiler ve baloncuklar tasarlamak, sohbetler için bulutta şifreli bir şekilde yedekleme kopyaları tasarlamak, sohbetleri Android’den iPhone’a aktarmak veya olası bir olasılık için yeni işlevler geliştireceğini gördük. Önümüzdeki birkaç hafta veya ay içinde uygulamaya gelecek olan işlevler, ancak bazı durumlarda, gelmeden önce kolayca ekleyebileceğimiz bazı işlevler var. WhatsApp sesli mesajları metne çevirmek hakkında bahsediyoruz.

Gerçek şu ki, birçok durumda WhatsApp sesli mesaj göndermek bizim için yazılı bir mesajdan çok daha rahat olabilir, ancak onu alanlar için her zaman en iyi seçenek olmayabilir. Elbette birden fazla kez WhatsApp üzerinden sesli mesaj aldık ama toplantıdaydık, duyamadık ya da çevremizdekilerin duymasını istemedik.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Türk Geliştirici MSN'in Vazgeçilmezi "Ne Dinliyorum?" Özelliğini Twitter'a Getirdi

Bu durumda, sesli mesajı tercüme etmedikçe veya metne çevirmedikçe ve bir metin mesajı gibi okuyabilmedikçe, elimizden geldiğince dinlemek için beklemekten başka seçeneğimiz yok.

WhatsApp Sesli

WhatsApp Sesini Metne Çevirmek İçin İzlenecek Adımlar

Her ne kadar WhatsApp zaten bu işlevi gelişmekte olacağını, bunun ünlü mesajlaşma uygulamasını ulaşması sürebilir ne kadar bilmiyorum, ancak biz kolayca için Transcriber gibi bir uygulama kullanarak ekleyebileceğiniz bir işlevdir WhatsApp için Metin veya Ses WhatsApp, sırasıyla tamamen ücretsiz Android ve iOS cihazlar için kullanılabilir.

Neredeyse aynı şekilde çalışan iki uygulama, aradaki büyük fark, Transcriber for WhatsApp’ın ücretsiz olarak mevcut olması ve Audio to Text for WhatsApp’ın Apple Store’da 0,99 € olarak fiyatlandırılmasıdır.

Telefonumuzda yüklü olan iki uygulamadan biri ile sesli mesajı metne çevirmek için tek yapmamız gereken şudur;

  • Sesli mesajı sürekli üzerine basarak seçiyoruz.
  • WhatsApp menüsünü görüntülüyoruz.
  • Paylaş seçeneğini seçiyoruz.
  • Bize sunulan listeden ilgili uygulamayı seçiyoruz.
  • Dönüştürme seçeneğini seçiyoruz ve mesajın otomatik olarak metne dönüştürüldüğünü göreceğiz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Skoda Fabia modeline 25 bin TL'ye varan indirim yapıldı!

Android uygulaması söz konusu olduğunda, Google Play’de ücretsiz olarak mevcut olduğu için uygulama aracılığıyla gösterilen tipik reklamlarla ilgilenmemiz gerekecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz