WhatsApp çağrı ekranı kullanıcı arayüzü yeniden tasarlandı

0
whatsapp çağrı ekranı kullanıcı arayüzü
whatsapp çağrı ekranı kullanıcı arayüzü

WhatsApp bu yıl çok çalıştı ve popüler haberci platformuna, bazıları Facebook Messenger ve diğer medya uygulamalarından ödünç alınan birkaç küçük iyileştirme ve yeni özellik ekledi. Kullanıcı arayüzü de zaman içinde bir takım küçük değişiklikler aldı ve yeni bir bulguya göre şirket, sesli aramalar için görsel bir revizyon yapmak isteyebilir.

WABetaInfo tarafından tespit edilen WhatsApp, sesli aramalar için yeni bir arayüzü test ediyor gibi görünüyor. Ekranın işlevselliği, hoparlör, kamera, mikrofon ve kapatma düğmesi dahil olmak üzere eski ekranla (solda) aynı görünüyor. Yeni arayüz aynı kontrollere sahiptir, ancak arama ekranının kendisi kendi yuvarlak gri karesine ayrı olarak yerleştirilmiştir. Kişinin kişisi hala ortada dairesel bir şekilde yer alıyor, telefon numarası üstte ve altında geçirilen süre görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPhone'unuzdaki Tüm E-postaları Silme

WhatsApp

Yeni arayüz biraz daha modern görünüyor ve son birkaç yılda yeni trend haline gelen yuvarlak görünüme ayak uyduruyor. Parlak yeşil renk ayrıca kiminle konuştuğunuzu görmeyi kolaylaştırır ve genel olarak düzen, arama ekranına bakmayı daha kolay ve daha hoş hale getirir.

WhatsApp ayrıca yakın zamanda yabancıların çevrimiçi olduğunuzu görmesini önlemek için kişi listenizde olmayan kişilerden “Son Görülme” etkinlik durumunu gizlemeye başladı . Messenger platformu, ses kayıtlarınızı arkadaşlarınıza göndermeden önce önizlemenize de izin verir .

Bu özellik iOS’ta test edildi ancak WABetaInfo, Android’e de geleceğini iddia ediyor. Bunun ne zaman insanlara yayılmaya başlayacağını bilmiyoruz ve yeniden tasarım henüz halka açık görünmüyor, bu yüzden nefesimizi tutup kullanılabilir hale gelene kadar biraz daha beklememiz gerekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz