Instagram Profilini Gizli Yapma Açma Nasıl Yapılır?

0
instagram profili gizli yapma
instagram profili gizli yapma

Instagram bazen üstesinden gelmek için çok fazla olabilir, ancak bir hesabı gizli hale getirerek kullanıcılar sosyal medya uygulamasını nasıl kullandıkları üzerinde kontrolü yeniden kazanabilirler. Gizli hesaplar yeni bir Instagram özelliği olmasa da kesinlikle kullanmayı düşünmeye değer.

2010’daki lansmanından bu yana Instagram, gezegendeki en popüler sosyal medya platformlarından biri olarak hızla yükseldi. Kullanıcılar kendi zaman tünellerinde fotoğraf paylaşabilir, Instagram Hikayelerine ekleyebilir, Keşfet sayfasında kaybolabilir ve hatta biraz alışveriş yapabilir. Görünüşte sonsuz özelliklere ek olarak Instagram, düpedüz büyük bir izleyici kitlesini de kendine çekti – aylık 1 milyardan fazla kullanıcı. Uygulamada bu kadar çok kişinin olması, genellikle insanların profillerine istenmeyen dikkati çekebilir, ancak neyse ki bu, kaçınılması oldukça kolay bir şeydir.

Bir Instagram hesabını özel yapmak için Instagram, uygulamayı açmanızı ve alt gezinme çubuğundaki profil simgesine dokunmanızı söylüyor. Oradan, sağ üst köşedeki üç çizgiye dokunun, ‘Ayarlar’a dokunun, ‘Gizlilik’e dokunun ve ardından ‘Özel Hesap’ın yanındaki geçiş düğmesine dokunun. Instagram daha sonra Özel Hesaba geçiş hakkında daha fazla ayrıntı içeren bir açılır mesaj gösterir ve kullanıcılara bunu yapmanın yalnızca takipçilerin hesabın fotoğraflarını/videolarını görüntülemesine izin verdiğini bildirir. Bunu gözden geçirdikten sonra, değişikliği onaylamak için ‘Gizliye Geç’ düğmesine dokunun. Birisi Özel Hesap’a geçerse ancak bunu devre dışı bırakmak isterse, bunu dilediği zaman Özel Hesap’ın yanındaki düğmeye yeniden dokunarak yapabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   PERKOTEK X-RAY CİHAZLARI

Gizli

Neden Instagram Hesabınızı Gizli Hale Getirmeye Değer?

Özel bir Instagram hesabına geçmek yeterince kolaydır, ancak neden biri bunu ilk etapta yapmak istesin ki? Çoğu insan için her şey mahremiyete bağlıdır. Bir Instagram hesabı herkese açıksa, herkes uygulamada arayabilir ve yayınladıkları her şeyi görüntüleyebilir. Gizli hesaplar yine de Instagram’da aranabilir ve bulunabilir, ancak biri hesabı takip etmiyorsa, gönderilerinin hiçbirini görüntüleyemez. Gizli bir hesabı takip etmeyi seçerlerse, o kişinin paylaşılan resimleri veya videoları görebilmesi için hesap sahibinin bu kişinin takibini onaylaması gerekir.

Birisi kişisel fotoğraflar paylaşıyor veya Instagram’da yabancılarla etkileşimlerini sınırlamak istiyor olsun, özel bir hesap oluşturmak, bir hesap oluşturmak için gereken minimum çabaya değer. Sadece birkaç saniye sürer, aynı hızla geri alınabilir ve normalde orada olmayan bir gizlilik katmanı eklemenin harika bir yoludur. Bazı insanlar hesaplarını herkese açık tutmakta gayet iyi olabilir, ancak gizli olmak, öyle olmayanlar için akıllıca bir harekettir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz