Android Cihazlarda WhatsApp Bildirim Sorunu Çözümü

0
WhatsApp Bildirim çözümü
WhatsApp Bildirim çözümü

WhatsApp, Facebook’a ait bir sosyal medya platformudur ve oradaki en popüler mesajlaşma uygulamalarından biridir. Hızlıdır ve multimedya paylaşımını destekler. Ancak, WhatsApp’ınızın bazı durumlarda sorunlarla karşılaşması mümkündür. Karşılaşabileceğiniz bu tür bir sorun, diğer tüm özelliklerin düzgün çalışmasına rağmen WhatsApp bildirim alamamaktır. Herhangi bir bildirimi zamanında almazsanız, bazı önemli bilgileri kaçırabilirsiniz. Bu durumdan kaçınmak için, WhatsApp bildirim ile sorununuzu çözmenin etkili yolunu size sunuyoruz.

WhatsApp Bildirim Sorunu

‘Ayarlar’da WhatsApp Bildirimlerini Açın

Kullanıcılar, cihazlarındaki herhangi bir uygulama için bildirimleri devre dışı bırakabilir. Bu nedenle, WhatsApp dışındaki diğer tüm uygulamalardan bildirim alıyorsanız, cihazınızda WhatsApp’ın uygulama içi bildirimlerini devre dışı bırakmış olabilirsiniz. Bu özelliğin WhatsApp bildirimlerinizi sessize almadığından emin olmak için ‘Rahatsız Etmeyin’ ayarlarını bile kontrol etmelisiniz.

WhatsApp Güncellemesi

Bazen WhatsApp’ın yeni bir sürümü belirli özelliklerin düzgün çalışmamasına neden olabilir; bu, WhatsApp’ı sık sık güncellemezseniz sorunlarla karşılaşabileceğiniz anlamına gelir. Bu nedenle, bir uygulama güncellemesi uyumluluğu geliştirerek sorununuzu çözebilir. WhatsApp’ınızı güncellemek için Google Play Store’a gidin veya cihazınızda otomatik güncelleme ayarlarını bile açabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Yeni iPad Pro, Apple'ın M2 çipine ve MagSafe şarjına sahip olabilir

Durmaya Zorla ve Önbelleği Temizle

WhatsApp bile, işlemeyi hızlandırmak ve uygulamadaki yükleme süresini azaltmak için geçici verileri bir önbellek olarak saklar. Ancak zamanla çok fazla veri biriktiğinde bildirim alamama gibi sorunlara neden olabilir. Bu nedenle, uzun süre yapılmadıysa önbelleği temizlemelisiniz.

WhatsApp Bildirim

Biraz Depolama Alanı Boşaltın

Bu nokta, yukarıdaki noktanın bir uzantısı olarak alınabilir. WhatsApp, multimedya dosyalarını indirirken ve kaydederken çok fazla depolama alanı tüketir. Bu nedenle, alan eksikliği WhatsApp’ın gelen dosyaları almasını engelleyebilir. Sonuçta, aynı şeyi size bildirmez.

Çoğu Android cihazı, depolama alanı azaldığında kullanıcıları uyarır. Bununla birlikte, WhatsApp bildirimleri sorununuzu çözmek için telefonunuzun ayarlarından manuel olarak bir miktar alanı kontrol edebilir ve temizleyebilirsiniz.

‘Güç Tasarruf Modu’ ve ‘Arka Plan Veri Kısıtlaması’nı Kapatın

Telefonunuz güç tasarrufu modunda olduğu için WhatsApp bildirimlerini alamıyor olabilirsiniz. Güç tasarrufu modu, uygulamanın arka plan eylemlerini otomatik olarak kısıtlar. Ayrıca arka planda veri kısıtlamasını etkinleştirmek telefonunuzun pil ömrünü uzatır. Ancak, gelen WhatsApp bildirimlerini etkileyebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Manchester United'a Siber Saldırı !

Bu nedenle, WhatsApp bildirimlerini almaya başlamak için cihazınızdaki güç tasarrufu modunu kontrol etmeli ve denemelisiniz.

WhatsApp Web veya Diğer Cihazlarda WhatsApp Hesabınızdan Çıkış Yapın

Birden fazla cihazda bir WhatsApp hesabı kullanmak, tüm bildirimleri doğrudan Android uygulamasından diğer masaüstüne veya sisteme aktarır. Bu nedenle, WhatsApp’a birden fazla yerden giriş yaptıysanız, diğer cihazlarda WhatsApp bildirimleri alabilirsiniz. WhatsApp’tan her yerden çıkış yapmanız ve ardından yalnızca bir cihazda oturum açmanız yeterlidir.

Telefonunuzu veya Cihazınızı Güncelleyin

Telefonunuzu düzenli olarak güncellemeniz gerekir, çünkü bazen veri kısıtlamaları veya yetersiz depolama nedeniyle telefonunuz otomatik olarak güncellenmez. Uygulamaların ve özelliklerinin sorunsuz çalışmasını sağlamak için telefonunuzu düzenli aralıklarla güncellemeniz önerilir.

Yukarıdaki düzeltmelerin yanı sıra, WhatsApp bildirimlerinin sorunsuz bir şekilde gelmesini sağlamak için ağ bağlantınızın kararlı olması gerekir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz