Vue JS Nedir

0
20
Vue JS Nedir
Vue JS Nedir

Merhaba Teknoloji Haberleri sevenler, Vue JS nedir, yazılımcılar için çok bilinen ve uygulanan sistemlerden birisi olacaktır. Hem açık kaynak hem de progressive halde bulunan ve kullanıcı ara yüzlerine geliştirmeye ve tek sayfa açımına yardımcı olan Javascript framework’üdür.

Tabi bu sistem 2014 senesinden itibaren günümüze kadar gelmiş olmaktadır. 2014 senesinde ismi duyulan, Evan You, öncesinde Google’da Angular geliştirmiştir ve sonrasında da bu sistemi geliştirmiştir ve sunmuştur.

Bir şeyleri değiştirmek ve devamında da geliştirmek, tamamen bir girişimci mantığıdır. Bu sayede hem yeni şeyler ortaya çıkar hem de kendinizi bunun üzerine geliştirebilirsiniz. You’da öncesinde Angular’da sevdiği parçaları bir araya toplamış ve sadeleştirmiş ve Vue JS’yi ortaya çıkarmıştır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Yapay Zeka İçin Hangi Yazılım - Programlama Dilleri Kullanılır?
Vue JS Nedir
Vue JS Nedir

FrameWork Nedir?

Framework’ler ya da bir başka deyişle çatılar, tamamen geliştiriciye destek olması amacıyla geliştirilen yapılar olacaktır. Bahsedilen framework, web tabanlı olmaktadır ve bu yüzden web geliştirmek üzere bir alt yapıyı bizlere sunmaktadır. Tekerleği tekrar icat etmektense, var olan yapısı tümden güvenilir kılar ve sizin uğraşmanıza gerek kalmaz.

Progressive Web Nedir?

Web sitelerinin tamamen bir uygulama şeklinde dizayn edildiğini düşünün. Bu bağlamda, hem çevrimiçi hem de çevimdışı olunan zamanda bu sistemi kolaylıkla kullanabilirsiniz. Aynı zamanda tüm cihazlardan da giriş yapılabilir özelliği de mevcut olmaktadır. Buna örnek olarak; UBER, Gmail ve Instagram’ı örnek gösterebiliriz.

Vue JS Kullanan Şirketler

İlk kısımda bahsettiğimiz gibi, Vue JS kısacası bir tek sayfa uygulamaları inşa eden Javascript iskeleti olarak karşımıza çıkar. Bu durumda bu iskeleti halihazırda kullanıyor olan büyük şirketlerde bulunmaktadır. Hem yapısının hem de kullanışının kolay olması sayesinde, birçok avantajında getirilebileceği bir sistem kullanılmaktadır. Bu şirketler ise;

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Remove.bg Arka Plan Silme Aracı Kullanımı

bu iskeleti kullanan bazı şirketlerdendir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz