Volvo, elektrikli araçları için kablosuz şarj çözümünü test etmeye başladı

0
volvo kablosuz şarj
volvo kablosuz şarj

Volvo bugün elektrikli araçları için kablosuz şarj teknolojisini test etmeye başlayacağını duyurdu. Testler İsveç’in Göteborg kentinde yapılacak ve üç yıl sürecek. Üç yıl boyunca Volvo, kablosuz şarj teknolojisini test etmek için İskandinav bölgesindeki en büyük taksi operatörü Cabonline tarafından sunulan birkaç XC40 Recharge elektrikli araç filosunu taksi olarak kullanacak. Bu süre zarfında şehir genelinde özel kablosuz şarj noktaları kurulacak.

Volvo Kablosuz Şarj

Test, şehir genelinde belirlenmiş alanların geliştirme için canlı test yatakları olarak kullanılacağı Göteborg Yeşil Şehir Bölgesi girişimi kapsamında ana hatlarıyla belirlendi. Yeni çözüm ve ortaklık, şirketin yeni sürdürülebilir teknolojiler oluşturmasını sağlayacak.

Volvo, Momentum Dynamics’in şarj istasyonlarını teslim edeceğini söylüyor. Şarj işlemi, bir araba sokağa gömülü olan şarj pedinin üzerine park ettiğinde otomatik olarak başlayacak ve sürücülerin araçlarından inmeden araçlarını şarj etmelerine olanak tanıyacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Kullanıcılar Samsung Galaxy S21 FE'lerinde yenileme hızı sorunları bildiriyor

Volvo

Şarj istasyonları, enerjiyi arabadaki bir alıcı tarafından alınacak olan şarj pedi aracılığıyla gönderecek. Volvo, araçları şarj pedi üzerinde tam olarak hizalamak için 360 derecelik kamera sistemini kullanacağını söylüyor. Kablosuz şarj gücü, en hızlı sistem olmayan 40kW’dan fazlasını sağlayacaktır, ancak yine de 11kW kablolu AC şarj cihazından daha hızlıdır ve neredeyse 50kW DC hızlı şarj cihazı kadar hızlıdır.

Test sırasında Volvo EV’ler günde 12 saatten fazla kullanılacak ve yeni elektrikli araçların ve yeni kablosuz şarj çözümünün dayanıklılığını test etmek için her yıl yaklaşık 100.000 km (62.000 mil) yol kat edecekler.

Diğer ancak ilgili haberlerde, Sony ve Honda, iki şirketin birlikte çalışmasını sağlayacak özel bir ortaklık duyurdu . Ortaklık, iki devin Elektrikli Araçlar geliştirmesine ve Sony’nin hoparlörler, ekranlar ve sensörlerdeki uzmanlığı sayesinde bilgi-eğlence oyununu bir adım öteye taşımasına olanak sağlayacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz