Volvo’dan geleceğe yatırım: Volvo C40 Recharge geliyor!

0
28
volvo c40 recharge geliyor

Dünyadaki en popüler elektrikli araba modeli olan Tesla Model 3’e rakip olarak konumlandırılacak Volvo C40 Recharge modeli, Volvo “40” serisi içindeki otomobillerin elektrikli şekilde dönüştürülmesi ile ortaya çıkıyor. Volvo güvenliği ve CMA mimarisi ile birlikte oldukça iyi bir model bizi bekliyor diyebiliriz.

Eğer hatırlarsanız geçenlerde Volvo, XC40 modelini elektrikli hale getirmişti. Bugünlerde ise bu dönüşümün ikincisi olarak karşımıza çıkan Volvo C40 Recharge modeli tanıtıldı. Zaten Volvo, 2030 yılında yalnızca elektrikli otomobiller satacağını belirtti. Gördüğümüz bu modeller de Volvo’nun dönüşümünün birer aşaması aslında.

Volvo C40 Recharge teknik özellikleri neler?

Volvo C40 Recharge teknik özellikleri

Gücünü 402 beygir ve 660 Nm torka sahip elektrikli motordan alacak olan Volvo C40 Recharge, 0-100’e 4.9 saniye gibi bir sürede çıkabilecek. Esasen birçok elektrikli otomobilin kısa sürelerde yüksek hızlara ulaşabildiğini görüyoruz. Bu da elektrikli motorların yüksek tork gücüne sahip olması yüzünden.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   TikTok'un Yeni Gizlilik Politikası Biyometrik Verileri Toplamasına İzin Veriyor

Maksimum hızı 180 km/s olan elektrikli modelin bagajı toplamda 413 litre. Bunun yanı sıra 75 kWh batarya ile 420 kilometre menzile erişebilecek. Bataryayı da 150 kW şarj desteği sunan hızlı şarj ile şarj edebileceğiz.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz