iPhone’da Alarm Sesi Nasıl Değiştirilir?

0
iphone alarm sesi değiştirme
iphone alarm sesi değiştirme

iPhone’unuzda alarm sesi nasıl artırıp azaltacağınızı mı merak ediyorsunuz? iOS 11 ile başlayan ve iOS ve iPadOS’in en son sürümleriyle devam eden Apple, iPhone ve iPad işletim sisteminde (iOS) birçok değişiklik yaptı. Ve bazı nedenlerden dolayı, iPhone’daki alarm sesi değiştirmek gibi bazı çok basit şeyler bugünlerde biraz daha fazla işlem gerektiriyor. Alternatif olarak, çalar saatinizin sesini kontrol etmek için iPhone’unuzdaki fiziksel ses düğmelerini kullanabilirsiniz. Bunun için “Sesler” ekranında “Düğmelerle Değiştir” seçeneğini etkinleştirin.

Birçok kişi Rahatsız Etmeyin ve zil sesi ile sessiz arasında geçiş yapmanın bildirimlerin ses seviyesini etkilediğini düşünüyor. Alarmın sesini etkilemezler. Zil/Sessiz anahtarını Sessiz olarak ayarlarsanız veya Rahatsız Etmeyin’i açarsanız, alarmlar çalmaya devam eder. Bunun gibi basit ayarların nerede olduğunu bilmek her zaman yararlıdır. Ancak, alarm sesinin kendi ayarına sahip olması ve zil sesine ve alarmlara bağlı olmaması güzel olurdu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Telefonunuzu Şarj Ederken Dikkat! Yüzde Kaç Şarj Edilmeli?

iPhone’unuzdaki Alarm Sesini Değiştirme Adımları

Birçok kişi Rahatsız Etmeyin ve Zil/Sessiz anahtarının uyarıların ses seviyesini etkilediğini düşünüyor. Alarmın sesini etkilemezler. Zil/Sessiz anahtarını Sessiz olarak ayarladığınızda veya Rahatsız Etmeyin’i açtığınızda, alarmlar çalmaya devam eder.

  1. Saat uygulamasını açın.
  2. Alarm sekmesine dokunun.
  3. Düzenle’yi seçin.
  4. Alarm > Ses’e dokunun.
  5. Yeni bir ses seçin.

Alarm Sesi

iOS’un en son sürümüne güncelleme yaptıktan sonra tam (veya düşük) alarm sesiyle uyandıysanız, değişiklikleri yapmak için aşağıdaki adımları izleyin.

  1. iPhone’unuzun alarm ses düzeyi denetimine erişmek için Ayarlar > Sesler ve Dokunuşlar’a (veya Sesler) dokunun.
  2. Zil Sesleri ve Uyarılar bölümünde Düğmelerle Değiştir’i açın. Bu özellik, cihazınızın yan tarafında bulunan ses düğmelerini kullanarak alarm sesini değiştirmenize olanak tanır.
  3. Sesi artırmak için zil ve uyarı sesi kaydırıcısını sağa, azaltmak için sola sürükleyin. Sürüklediğinizde, bir uyarı çalar, böylece ses düzeyi değişikliklerini yaparken onları değerlendirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz