Volkswagen, Araç Çip Kıtlığının Devam Edeceğini Söylüyor

0

Bir yönetim kurulu üyesi Handelsblatt gazetesine verdiği demeçte, Volkswagen yarı iletken arzındaki kıtlığın üçüncü çeyrekte gevşemesini beklediğini ancak darboğazların uzun vadede devam edeceğini söyledi.

Volkswagen Yönetim Kurulu Satın Alma Başkanı Açıklamalarda Bulundu

“Şu anda en düşük seviyelere ulaştık. Volkswagen yönetim kurulu satın alma başkanı Murat Aksel gazeteye verdiği bir röportajda, “En zorlu altı haftayı yaşıyoruz” dedi. Üretim kapasitelerinin oluşturulması iki yıla kadar sürebildiği için uzun vadede çiplerde yüzde 10 civarında bir kıtlık beklediğini söyledi. Volkswagen, çip deposunu genişleterek darboğazlara hazırlanacak ve şu anda tüm model bileşenlerinin tedarik riskini sınıflandırıyor, diye ekledi.

Volkswagen
Volkswagen

Dünyanın dört bir yanındaki elektronik üreticileri ve otomobil üreticileri, küresel bir açığın neden olduğu çip üretim gecikmelerinden ciddi şekilde etkileniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Sosyal Medyada Fenomen Olmak Yeni Bir Meslek!

CEO Herbert Diess Mart ayında yaptığı açıklamada, Volkswagen ve altındaki otomobil markalarının kıtlık nedeniyle 100.000 otomobil üretemediğini ve otomobil üreticisi grubunun 2021’deki açığı kapatamayacağını da sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz