Volkswagen, Otonom Sürüş İçin Saatlik Abonelikleri Değerlendiriyor

0
69

Volkswagen bir süredir kendi kendini süren elektrikli araçlar üzerinde çalışıyor, ancak şimdi yeni bir değişiklik var. Şirket, aylık abonelik için ödeme yaptıktan sonra arkanıza yaslanıp rahatlamanıza ve yolculuğun keyfini çıkarmanıza izin verebilir.

Volkswagen Saatlik Abonelik Özellikleri

Volkswagen yönetim kurulu üyesi Thomas Ulbrich, abonelik özelliklerinin 2022’nin ikinci çeyreğinde şirketin tamamen elektrikli araç kimlik hattındaki araçlarda görünmeye başlayacağını söyledi. Otonom sürüş, nihayet kullanıma sunulduğunda, saat başına 7 € olarak fiyatlandırılacağını önerdi.

Ulbrich ayrıca, aracın yeniden şarj olmasını beklerken zaman geçirmek için EV menzili veya performansındaki artışlar veya video oyunları gibi eğlence özellikleri için olası aboneliklerden bahsetti.

Volkswagen

Volkswagen’in satıştan sorumlu başkanı Klaus Zellmer, nihayet hizmete girdiklerinde hizmetler için bir abonelik sunarak, sürücülerin şimdi daha düşük fiyatlı bir araç seçebileceklerini ve gelecekte otonom olarak sürülmek istediklerinde saatlik küçük bir miktar harcayabileceklerini ima etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Snapchat tekerlekli sandalyelerde Bitmoji avatarlarını test ediyor

Ancak aracınızın kendi kendine sürüş yeteneğinden birkaç saat satın almak fiyatlarınızı düşük tutarsa, yine de Volkswagen için potansiyel olarak milyonlarca avroya ulaşabilecek bir miktara eklenecektir. Die Welt’e göre, Alman otomobil üreticisi, sadece bir otomobil üreticisinden bir mobilite sağlayıcısına geçerken, kimlik sürücülerine çeşitli dijital hizmetler sunacak.

Volkswagen’in başlangıçta Car.Software Organisation adlı ve o zamandan beri Cariad olarak yeniden adlandırılan yazılım geliştirme yan kuruluşu, Microsoft ile birlikte çalışan bulut tabanlı bir otomatik sürüş platformu oluşturdu ve Hella’dan bir kamera yazılımı işi satın aldı. Şirket, Volkswagen Grubu’nun yazılım kodunun yaklaşık yüzde 10’unun şirket içinde yazıldığını, ancak planlarının 2025 yılına kadar yazılım geliştirmeyi dahili olarak yüzde 60’a çıkarmayı planladığını söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz