Fucicort Krem Ne işe Yarar

0
Fucicort-Ne-İşe-Yarar

Fucicort krem genel olarak cilt üzerinde oluşan cilt yaraları için kullanılmaktadır. Eğer vücudunuzda yara ve oluşan yarasal etkiler var ise fucicort kremi eczanelerden alıp kullanabilirsiniz.

Fucicort kremi her bir gramı fusidik asit, 20 mg betametazon valerat ve 1 mg klorokresol ile stabilize içermektedir. Bu krem içerisinde fusidik asit maddesinin etkisini de bulabilirsiniz. Bu krem, atopik egzama ve kontak dermatit gibi bakteriyel bir enfeksiyon varlığında ve ya riskinde enflamatuar dermatozları tedavi etmek için kullanılmaktadır.

fucicort-krem-ne-ise-yarar
fucicort-krem-ne-ise-yarar

Ne için Kullanılır  

Bu krem, bakteriyel enfeksiyonun olduğu bölgelerde oldukça etkili olduğunu söyleyebiliriz. Vücut içerisinde enflamatuar dermatozlar gibi farklı maddeler için kullanılmaktadır.Atopik, egzama, diskoid egzama ve staz egzaması için kullanılan ilaç olarak da bilinmektedir. Yaşantımızda genellikle bilinen vücutsal kronik hastalıklarda da doktor kontrolünde kullanılabilen bir ilaçtır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Süper hücre nedir? Süper hücre fırtınası neden olur?

Bilmeniz Gerekenler

Fucicort Krem’i hakkında sizlere kullanırken ve kullanmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı durumları aktarmamız gerekiyor.

  • İlacı kullanmadan önce hamileyseniz ve ya emziriyorsanız doktor kontrolünde kullanmanız gerekmektedir.
  • Başka bir ilaçla kullanılmaması önerilmektedir.
  • Bu ilaçların aktif veya aktif olmayan bileşenlerinden herhangi birine alerjiniz varsa doktorunuza söylemeniz gerekmektedir.
  • Eczanelerde satılıyor olmasına rağmen doktor reçetesiyle birlikte alınması ve yine doktor kontrolünde kullanılması gerekmektedir.
  • Fiyatı net fiyat olup tüm eczanelerde 40.40 TL olarak satılmaktadır.

Kremi zamanla vücudunuzda oluşan yaralar ve cilt dökümleri için kullandıktan sonra belli bir süre ara vermenizi önermekteyiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz