Vodafone Yeni Ortaklık Antlaşması İmzaladı

0
vodafone-türkiye-anlatlaşma imzaladı

Tekno Bilim Adami olarak teknoloji dünyasında ki geliştirmeleri araştırmaya ve sizlere sunmaya devam ediyoruz.

Vodafone, kendi yatırımlarına yatırım katarak şirketini büyütmeye Türkiye pazarında iyi konuma gelmeye devam ediyor. Sabit ses santrali PBX altyapısını yeni nesil çözümlerle bulut yapısına taşıyan yerli bir teknoloji ve yazılım şirketi olan FGS’nin yüzde 50’sini satın alarak şirketini büyüttüğünü açıkladı.

Ülkemiz içerisinde hizmet veren GSM operatörleri arasında bulunan Vodafone, geleneksel PBX altyapısını yeni nesil çözümlerle bulut yapısına taşıyarak yerli bir teknoloji ve yazılım şirketi bünyesine girdiğini duyurdu.

Vodafone ve FGS tarafından yapılan anlaşmaya göre FGS’nin marka adı ve organizasyon yapısı tamamen korunmuş olacak. Şirket içerisinde yüzde 50’sinin satın alınması ile birlikte Vodafone Türkiye’den 2 isim FGS’nin yönetim kuruluna katılmış olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   AirPod'ları Windows 11 PC'ye Nasıl Bağlarsınız?

Yeni bir şirket olan Future Generation Systems’ın sunduğu ürün ve hizmetler Vodafone Türkiye ile birlikte diğer ülkelere de ihraç edilmiş olacak. İki şirket arasında gerçekleşen anlaşmanın finansal detayları ile ilgili herhangi bir bilginin paylaşılmadığı da bizlere gelen haberler arasında bulunuyor.

vodafone-türkiye-büyüyor
vodafone-türkiye-büyüyor

Vodafone Türkiye Büyüyor

Global anlamda yapılan yatırım ile ilgili Vodafone Türkiye CEO’su Engin Aksoy, yaptığı açıklamada; “yenilikçi ürünler geliştirme konusunda da iş birliği yapacağını sözlerine ekledi. FGS olarak 2011 yılından bu yana Yıldız Teknik Üniversitesi teknolojisi geliştirme bölgesinde ses ve haberleşme yazılımları geliştiğini” belirten Aksoy, FGS CEO’su Nihat Yılmaz Vodafone ortaklığında FGS’ye verdiği güç ve avantajlar ile ülkemizde geliştirdikleri yazılımların kendi alanlarında alacaklarına yönelik olan inançlarının arttığını da belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz