Hayal Kırıklığı ile Başa Çıkmanın Yolları

0
149
hayal-kırıklıgı-ile-ilgili-bas-etmenin-yollari

Hayal kırıklığı günümüzde birçok kişi tarafından görünen bir psikolojik bir hastalıktır. Duygularımızı yönetme, kontrol etme gibi pek çok konularda yapabileceğimiz belli başlı yönlendirmeler mevcut olmaktadır. Bugün sizlere bu yönlendirmeler kapsamında neler yapabileceğimizi ve sizlerle yaşanan hayal kırıklıklarını nasıl savuşturabiliriz gibi söylemlerden bahsedeceğiz.

Herkesin hayatının içerisinde belli dönemlerde yaşadığı olumsuz olaylar ve bu olayların etkilediği psikolojik durumlar mevcuttur. Bunca sıkıntılı olay arasında psikolojimizi düzgün tutup düş kırıklıklarımızı yenmemiz için belli başlı hedefleri geri de bırakarak ihtiyaçlar dahilinde karşılaşan durumlar ile birçok psikolojik etkenlerin de merkezine inmek gerekmektedir.

hayal-kırıklıgı-ile-bas-etmek-icin-neler-yapilabilir
hayal-kırıklıgı-ile-bas-etmek-icin-neler-yapilabilir

Hayal Kırıklığı Atlatmanın Yolları

Yukarıda da söylemiş olduğumuz gibi hayal kırıklığını atlatmanın bazı yolları ve durumları mevcuttur. Özellikle de kendimizin olumsuz duygu ve düşüncelerini sıklıkla arıtabilmek için birçok hayal kırıklığıyla baş etmenin yolları mevcuttur. İşte başlıyoruz;

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Netflix Bölgesi veya Ülkesi Nasıl Değiştirilir?

Duygusal olarak hayal kırıklığını harekete geçiren etkenlerden kendiniz kurtarın. Bu etkenler eğer çevrenizde sizleri duygusal tepki vermeye zorlayan unsurlar olduğundan sizleri fazlasıyla etki alanında bırakan unsurlar olmaktadır. Her insanın hayal kırıklığı birbirinden farklı olabileceği için kendine özgü birçok durumu da tespit etmeye çalışmalısın.

Mümkün oldukça hayal kırıklığının sizlere etkilerinden uzaklaşmaya çalışabilirsiniz. Tespit ettiğin hayal kırıklığı yaratan etkenler onlara her dokunduğunda aynı duyguları ile sana yaşatacaklardır. Bu etkenlere karşı vermiş olduğunuz her türlü reaksiyon sizleri otomatik olarak kontrol edilebilir bir duruma getirecektir.

Başkalarından beklentilerini gözden geçirmelisin. Hayatınızda olan farklı insanları da seni hayal kırıklığına uğratabilir ama bir gerçeği aklından çıkartmayı asla düşünmemelisin. Bazı insanlar mükemmeliyetçi bir yapı içerisinde sizlere yakın olabilirler ama bazıları tam tersi senin için birer baş belası olarak dönüşebilmektedir. Her zaman kendi davranışları içerisinde tepkilerini kontrol altında tutarak hayal kırıklarını öteleyebilirsin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz