Twitter, Super Follows Özelliği Yakında Gelebilir

0

YouTube muhtemelen içerik oluşturucularına geniş kitlelerle ödeme yapma kavramını icat etmedi, ancak kesinlikle trendi başlattı. Son birkaç yılda, giderek daha fazla çevrimiçi alan, en iyi kullanıcıların gönderiler için para kazanmalarına izin vermenin yollarını birleştirdi. Twitter son birkaç aydır birkaç farklı yol deniyor.

Twitter’da Birini Seviyor musunuz? Onları Süper Takip Edin

Twitter para kazanma özelliklerini keşfetmesi, şirketin Super Follows’ı test ettiğini duyurduğu Şubat ayında başladı. Uygulama araştırmacısı Jane Manchun Wong, resmi olarak kullanıma sunulduğunda nasıl görünebileceğinin görüntülerini paylaştı.

Super Follows programı, çevrimiçi içerik oluşturucuların Twitter takipçilerinden para kazanmalarına olanak tanır. Patreon’a benzer şekilde çalışır; aylık ödemeler karşılığında, normal takipçilerin sahip olmadığı premium içeriğe erişim elde edersiniz.

Ancak Patreon’dan farklı olarak, kendi abonelik hizmetinizi kurma fırsatı, yalnızca kaydolan herkese açık değildir. Wong, bir Süper Takip’in alıcı tarafında olmak istiyorsanız Twitter’a bir başvuru göndermeniz gerektiğini söylüyor. Gereksinimler aşağıdaki gibidir;

  • En az 10.000 takipçiniz olsun
  • En az 25 tweetiniz var (son 30 gün içinde yapılmış)
  • En az 18 yaşında olmak
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Lords of the Fallen ve Sniper Ghost Warrior Contracts 2 Xbox Game Pass'e geliyor

Wong’un ekran görüntülerine göre, içeriğinizin hangi kategoriye girdiği ve kitlenizle bağlantı kurmak için hangi platformları kullandığınız sorulacak.

Twitter’ın kategoriler/platformlar listesinde size uygun bir şey bulamazsanız, formda her iki alan için de bir Diğer seçeneği var gibi görünüyor. “Lütfen belirtin” yazıyor, bu yüzden muhtemelen sizin için geçerli olanı özgürce yazabilirsiniz.

Super Follows
Twitter Super Follows

Kimi Süper Takip Edeceksiniz?

Bir Twitter kullanıcısı, Super Follows’ın çekiciliğini görmeyebilir ve neden birinin tweet’leri için para ödemek isteyesiniz diye düşünebilir, ancak sadece orada seçeneğin olması bile muhtemelen Twitter’ı onsuz olduğundan daha iyi yapacaktır.

Neden? Çünkü Twitter, diğer kullanıcılara para vermek istiyorsanız site dışına çıkma ihtiyacını ortadan kaldırıyor. İçerik oluşturucuların, destekçilerinin içeriklerinin prodüksiyonunu finanse etmelerine yardımcı olmak için Patreon’larını veya diğer çevrimiçi ödeme hizmetlerini tweet’lerinde veya biyografilerinde bağlamaları yaygındır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Twitter iPhone ve Android'de Çalışmıyor Nasıl Onarılır?

Super Follows ve Tip Jar ile artık buna gerek kalmayacak. Takipçiler, platform için büyük bir kazanç olan Twitter’dan ayrılmadan en sevdikleri içerik oluşturuculara ödeme gönderebilecekler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz