Veloxia Mobil Oyun Girişimine Dev Yatırım

0
veloxia-yabanci-sirketten-yatirim-aldi

Oyun dünyasının günümüzde kullanıcı tarafında etkilerini tahmin ediyorsunuzdur. Özellikle yeni start-up tarzında oluşan oyun fabrikalarının içerisinde bulunan merkezli oyun girişimi olan Veloxia, önümüzdeki dönemler içerisinde daha da iyi geliştirme sağlayabileceği bir yatırım aldı.

Oyun dünyasının içerisinde bulunan en büyük şirketlerden biri olan Collective Spark liderliğinde büyük bir yatırım alarak kendi gelişimine katkı da bulunduğunu söyleyebiliriz.

Veloxia bu yatırım ile birlikte kendi içinde bulundurduğu sistemsel özelliklere eklediği yatırım sayesinde daha da genişleyeceği konuşulmaktadır.

Şirket bünyesine yapılan en son yatırım ile birlikte Veloxia, toplam piyasa değerini de yaklaşık 4 milyon dolara çıkarmış oldu.

veloxia-yabanci-sirketten-yatirim-aldi
veloxia-yabanci-sirketten-yatirim-aldi

2019 Yılından Günümüze Büyümeye Devam Ediyor

2019 yılının Haziran ayında 3 kafadar girişimci tarafından kurulmuş olan Veloxia şirket, şuan için 22 kişilik ekip ile hayatına devam ettiriyor. Veloxia’nın merkez ofisinin İstanbul’da olduğunu ve yapılan yatırımlar ile birlikte de iyi girişim seçeneklerini kendi içlerinde ürettiğini söyleyebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPhone kullanıcıları artık Google Fit uygulamasını kullanarak kalp ve solunum hızlarını ölçebilir

Şirket içerisinde kurulmuş oldukları günden itibaren farklı şekilde oyun geliştirerek yurt dışı merkezli bazı şirketlerden yatırım alan Veloxia ilk yatırımını geçtiğimiz senelerde aldığı bilinmektedir.

Amerika bünyesinde bulunan yatırım şirketi tarafından en son yapılan 3 milyon dolar yatırım ile birlikte şirketin piyasa değeri 4 milyon dolara çıkarken kendi bünyelerinde geliştirilen teknoloji de üst segmentlere çıkarmayı hedeflemektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz