Twitter, iOS ve Android’de iyileştirilmiş görüntü kırpma sunuyor

0
24

Merhaba tekno bilim adamı okuyucuları; Twitter, bu yılın başlarında Mart ayında mobil uygulamasında iyileştirilmiş görüntü kırpma ve 4K görüntü görüntülemeyi test etmeye başladı. İki yeni özellikten Twitter, geçtiğimiz ay iOS ve Android’de 4K görüntü desteğini kullanıma sundu. Şimdi, şirket mobil uygulamalarında iyileştirilmiş görüntü kırpmayı başlatıyor.

Şirket, kısa süre önce yayınlanan bir tweet’inde şunu duyurdu:  “Hiçbir kuş çok uzun, mahsul çok kısa … iOS ve Android’de artık herkesin kullanımına sunulan daha büyük ve daha iyi görüntüler sunuyor.” Twitter, tweet’teki bir sorguya yanıt olarak, mobil uygulamalarının artık 2: 1 ve 3: 4 en boy oranlarına sahip görüntüleri desteklediğini ve bu tür görüntüleri önizlemede kırpmadığını da ortaya koydu.

Önizlemeler Oluşturmak İçin Otomatik Çözüm

Farkında olmayanlar için Twitter, uzun veya geniş görüntüler için önizlemeler oluşturmak üzere otomatik bir çözüm kullanır. Çözüm, önizleme için merkezde ekstra geniş veya ekstra uzun görüntüler kırpar ve bu da genellikle kötü sonuçlara neden olur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Türkiye’de TEKNOFEST Coşkusu
görüntü kırpma
Twitter görüntü kırpma

Twitter’ın mobil uygulamaları artık 2: 1 ve 3: 4 en boy oranlarına sahip uzun veya geniş resimleri kırpmayacağından, kullanıcılar artık daha uygun sonuçlar görmelidir. Twitter, geliştirilmiş görüntü kırpma desteğinin artık tüm kullanıcılar için mevcut olduğunu iddia etse de, orijinal tweet’teki birkaç yanıt hala kırpılmış görüntüleri gösteriyor. Bu, iyileştirilmiş görüntü kırpma desteğinin şu anda tüm kullanıcılar için mevcut olmayabileceğini göstermektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz