Google’ın belirli hesaplarda iki faktörlü kimlik doğrulamayı otomatik olarak etkinleştirecek

0
20

Merhaba tekno bilim adamı takipçileri; Google, yakında belirli kullanıcı hesaplarında varsayılan olarak iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştireceğini duyurdu. Şirket, değişikliğin, bu kullanıcıların güvenli olarak kabul edilen bir şifresi olsa bile, kullanıcıları çevrimiçi güvenlik tehditlerinden korumayı amaçladığını söyledi.

Google Ürün Yönetimi, Kimlik ve Kullanıcı Güvenliği Direktörü Mark Risher, “Hesapları uygun şekilde yapılandırılmışsa, yakında kullanıcıları otomatik olarak 2 Adımlı Doğrulama’ya kaydetmeye başlayacağız,” dedi.

Hesabınızı Korumanın En İyi Yolu, İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

Google, şifrenizin ihlal edilmiş olup olmadığına bakılmaksızın, iki faktörlü kimlik doğrulamanın hesabınızı korumanın en iyi yollarından biri olduğunu söyledi. Genellikle bir uygulamada veya SMS ile onaylanan ikinci bir doğrulama biçimi, kullanıcılara gerçekten oturum açan kişi olduklarını doğrulama fırsatı verir.

iki faktörlü kimlik
iki faktörlü kimlik doğrulama

Elbette, Google’ın mağazasında sattığı gerçek bir fiziksel güvenlik anahtarı da kullanabilirsiniz. Arama devi, Titan adlı güvenlik anahtarı satıyor. Bu arada Google, Android akıllı telefonların bir güvenlik anahtarı görevi görmesi için bir seçenek de ekledi ve aynı özelliği iPhone’lara da sundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Manchester United'a Siber Saldırı !

Google, “şifrem ne kadar güçlü” aramalarının 2020’de % 300 arttığını belirterek, çevrimiçi güvenliğin kullanıcılar için ne kadar önemli olduğunu vurguladı. Ne yazık ki, arama devi, % 66’sının aynı şifreyi birden fazla sitede kullandıklarını itiraf etti ve bu kesinlikle tavsiye edilmez. Bu nedenle, parolaları yeniden kullanırsanız, tüm hesaplarınız için benzersiz bir şey oluşturmak üzere parolalarınızı denetleyin ve sunulduğu yerde iki faktörlü kimlik doğrulamayı kullanmayı unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz