Google Chrome’un medya oynatıcısı birçok yeni özellik ve iyileştirme alıyor

0

Merhaba tekno bilim adamı takipçileri; Google, geçen yıl Ocak ayında Chrome için yeni medya oynatma kontrollerini kullanıma sundu. Özellik, medya oynatma kontrollerine kolay erişim için adres çubuğunun yanına yeni bir simge ekledi. Kısa süre önce Google, Chrome Canary kanalında, arayüze bir ilerleme çubuğu ve dinamik arka planlar ekleyen medya kontrolleri için bir güncelleme yayınladı. Şirket şimdi, bir output picker, görsel ayarlamalar, ses kontrolleri ve daha fazlası dahil olmak üzere medya oynatıcıya daha da fazla özellik ve iyileştirme getirmek için çalışıyor.

Reddit  kullanıcısı u / Leopeva64-2 kısa süre önce Google Chrome’un medya oynatıcısı için yapılacak tüm değişiklikleri vurgulayan bir yayın paylaştı. Değişiklikler, kararlı kanalda kullanıma sunulduğunda görmeyi bekleyebilecekleriniz şunlardır;

Output Picker

Chromium geliştiricileri, medya oynatıcıya, kullanıcıların çıkış cihazını kolayca değiştirmelerine yardımcı olacak yeni bir düğme eklemeye çalışıyorlar. Düğme, şarkı başlığının hemen altında görünecek ve üzerine dokunulduğunda, mevcut tüm çıkış cihazlarının bir açılır listesi açılacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPhone Adınızı ve Model Numaranızı Nasıl Öğrenebilirsiniz?

Görsel Ayarlamalar

Bir şarkının albüm resmi medya oynatıcıdaki küçük kare pencereye sığmayacak kadar büyükse, Google Chrome şu anda resmi kırpar. Çoğu zaman bu, görüntünün hale gelmesine neden olur. Geliştiriciler, resmi kareye sığması için otomatik olarak küçülterek bu sorunu çözmeye çalışıyorlar . Küçülmenin boş alan bırakması durumunda, Chrome alanı tamamlayıcı bir arka plan rengiyle de dolduracaktır. Ek olarak, bir şarkının herhangi bir resmi veya favicon’u yoksa, Chrome boş bir kare görüntüler.

medya oynatıcısı
medya oynatıcısı

Bu iki değişikliğin yanı sıra, Chromium geliştiricileri Google Chrome’un medya oynatıcısına yeni ses kontrolleri eklemek için de çalışıyorlar. Bu özellik sunulduğunda, medya oynatıcı bir ses kaydırıcısı ve bir sessiz düğmesi içerecektir. Geliştiriciler ayrıca, medya oynatıcının üst kısmındaki bir sonraki şarkı / önceki şarkı düğmelerini kaldıran düğme düzenindeki küçük değişiklikleri de test ediyorlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz