Google Voice yakında mesajlarınızı yönlendirmenizi engelleyecek

0

Merhaba sevgili tekno bilim adamı okuyucuları; Bir Google Voice kullanıcısıysanız, hizmetin gelen mesajlarınızın bir kopyasını bağlantılı telefon numaralarınıza iletmenize izin verdiğini muhtemelen biliyorsunuzdur. Hizmet artık mesajlarınızı telefon numaralarınıza iletmenize izin vermeyeceği için bu çok yakında değişecek.

Google Voice’ta Mesajları Telefon Numaralarına Yönlendirme

Şimdiye kadar, Google Voice, alınan mesajlarınızı bağlı numaralarınızdan herhangi birine iletmenize izin verdi. Google Voice hesabınıza bir telefon numarası ekleyebilir ve tüm mesajlarınızı bu numaradan alabilirsiniz. Ayrıca, Google Voice metin mesajlarınızı e-posta adresinize yönlendirme seçeneğiniz de vardı.

Google Voice’un Mesaj Yönlendirmeyi Durdurmasının Nedenleri

Google’ın resmi duyurusunda belirttiği gibi, birçok operatör bu iletilen metin mesajlarını engelliyor. Google muhtemelen mesajlarınıza bunun olmasını istemiyor ve bu yüzden özelliği tamamen devre dışı bırakıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   2021 Nissan Juke Teknik Özellikleri ve Fiyat Listesi

Taşıyıcıların neden bu mesajları engellediğine gelince, bunun nedeni muhtemelen Google Voice numaralarını biraz gölgeli bulmaları ve müşterileri için spam aramaları ve mesajları en aza indirmek istemeleridir.

Google Voice
Google Voice

Google Sesli Mesajları Bir E-postaya Yönlendirme

Google Voice, mesajları telefon numaralarınıza yönlendirmeye son verirken, mesajlarınızın bir kopyasını e-posta adreslerinize göndermeye devam edebilirsiniz.

Şirket ileri özelliğindeki fişi çekmeden önce bu seçeneği yapılandırmak isteyebilirsiniz. Mesajlarınızı Google Voice’taki e-posta adresinize iletmek için;

  1. Başının üzerinde Google Voice sitesinde ve hesabınıza giriş yapın.
  2. Ayarları açmak için üstteki dişli çark simgesini tıklayın.
  3. Soldaki Mesajlar’ı seçin.
  4. Sağdaki Mesajlar bölümünün altında, Mesajları e-postayla gönder seçeneğini AÇIK konuma getirin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz