Twitch’te bu yılki Olimpiyat oyunlarına katılabileceksiniz

0
16

Merhaba tekno bilim adamı okuyucuları; Tokyo, COVID-19 salgını nedeniyle spor etkinliğinin geri çekilmesinin ardından bu yaz Olimpiyat Oyunlarına ev sahipliği yapacak. ABD’de, eylemi NBC kanallarında izleyebilirsiniz, ancak yayıncı aynı zamanda Twitch’te de bir miktar yayın sunuyor.

NBC Olimpiyatları Twitch’e Taşıyor

NBC Olimpiyatları Seğirme kanal NBCUniversal ve Twitch’ten arasında bir ortaklık içinde, münhasıran platformu için, her gün orijinal programlar sunacak.

Kanal Olimpiyat Oyunlarının tamamını canlı yayınlamayacak olsa da, kapsamda sporcularla yapılan röportajlar, etkileşimli klipler ve oyun yarışmaları yer alacak. Twitch yetenekleri ve NBC sunucularının bir karışımı tarafından sunulacak.

Olimpiyatlar hakkında canlı yorum yapan Twitch yaratıcıları da dahildir. İzleyiciler, Twitch’teki yorumları dinlemeye ve oyunları NBC’de izlemeye teşvik edilecek. Twitch kanalı, açılış töreninde sanal kazanı aydınlatmanın yanı sıra, sohbet katılımıyla sanal bir Olimpiyat ateşi yaratılması gibi etkileşimli deneyimler de sunacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   SpaceX - NASA Astronotları Dünyaya Döndü

Elbette hem NBC hem de Twitch kanalda reklam satmak için birlikte çalışacak. Bu anlaşmayla ilgili belirli finansal detaylar açıklanmadı. NBC, daha önce Twitter ile benzer bir ortaklığı duyuran ve kanalın sosyal medya sitesi için günlük ve canlı orijinal içerik ürettiğini görecek olan Olimpiyat Oyunları ile çevrimiçi bir sıçrama yapmaya çalışıyor. Ayrıca özel anketler ve öne çıkan videolar da olacak.

Twitch
Twitch

Twitch, Video Oyunlarından Daha Fazlasıdır

Bir zamanlar Twitch yalnızca video oyun akışıyla biliniyordu. Bu kesinlikle platformun hala baskın bir parçası olsa da, tek kullanımından uzaktır. Örneğin, Twitch’te Eylül 2020’de bir müzik festivaline ev sahipliği yaptı ve neredeyse Kasım 2020’de kendi TwitchCon etkinliğine ev sahipliği yaptı.

Olimpiyat Oyunları 23 Temmuz’da başlayacak ve 8 Ağustos’ta sona erecek. NBC tüm bu dönem boyunca günlük olarak yayınlanacak, bu nedenle güncel kalmak için gözlerinizi çeşitli TV kanallarından ve Twitch kanalından ayırmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz