WhatsApp, yeni gizlilik politikasını kabul etmek için son gün 15 Mayıs

0

WhatsApp, 15 Mayıs’a kadar yeni gizlilik politikasını kabul etmeyen hesapları silmeyeceğini açıkladı. Ancak, sonunda bu tür hesapların işlevselliğini sınırlayacaktır.

Bu yılın Ocak ayında WhatsApp, şirketin Facebook ile veri paylaşmasına izin verecek tartışmalı yeni bir gizlilik politikasını duyurdu. Politika başlangıçta, değişiklikleri kabul edilmezse WhatsApp hesaplarının sonunda silineceğini belirtti.

WhatsApp’ın Yeni Gizlilik Politikası Ağır Bir Şekilde Eleştirildi

WhatsApp geçmişte birçok kez gizlilik politikasını güncellemiştir. Ancak, değişiklikleri kabul etmeyen hesapları sınırlayıp sileceğini ilk kez duyurdu.

Bu, WhatsApp’ın eleştirilere maruz kalmasına neden oldu ve şirket sonunda  yeni gizlilik politikasını Mayıs ortasına kadar erteledi.

15 Mayıs son tarihinin hızla yaklaşmasıyla WhatsApp, politikasında büyük bir değişiklik yaptı. Şirket, yeni gizlilik politikasını kabul etmeyen hesapları silmeyecek. Bununla birlikte, bu tür hesapların işlevselliğini yavaş yavaş sınırlayacaktır. Özetle, şirket size yeni gizlilik politikasını kabul etmeniz için daha fazla zaman veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Xiaomi Mi Smart Band 4C tanıtıldı

Son birkaç haftadır WhatsApp, gizlilik politikası hakkında daha fazla bilgi sağlamak için uygulamasının içinde bir bildirim gösteriyor. Ayrıca, yeni gizlilik politikasını kabul etmediyseniz, hatırlatıcılar da gönderiyor. Sonunda, gizlilik politikasını kabul etmezseniz, WhatsApp’tan gelen hatırlatma kalıcı hale gelecektir.

yeni gizlilik politikasını
WhatsApp

WhatsApp Hesap İşlevselliğiniz Sınırlı Olacak

Kalıcı bir hatırlatma gösterildiğinde, WhatsApp hesabınızın işlevselliği sınırlı olacaktır. Başlangıçta yalnızca sohbet listenize erişimi kaybedersiniz. Ancak yine de gelen video veya sesli aramaları cevaplayabilirsiniz. Ayrıca, bildirimler aracılığıyla mesajları okuyup yanıtlayabilir veya cevapsız bir sesli veya görüntülü aramayı geri arayabilirsiniz. Bir SSS’de WhatsApp, sınırlamaların aynı anda herkes için geçerli olmayacağını söylüyor.

WhatsApp hesabınızın işlevselliği sınırlı olduktan birkaç hafta sonra, gelen aramaları ve mesajları alma yeteneğinizi kaybedeceksiniz. Bu noktada, mesaj gönderip alamayacağınız için WhatsApp hesabınız temelde hiçbir işe yaramayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz