TOGG Sermaye Piyasasında Zirveye Yerleşti

0
31

TOGG’un önümüzdeki senelerde Türkiye içerisinde en önemli elektrikli araç yatırımlarından biri olduğunu biliyorsunuz. 2 sene önce yapılan lansman ile birlikte açıklanan yerli otomotivimiz TOGG yapılan yatırımlar ile birlikte günümüze kadar daha gelişmiş bir şekilde gelmektedir.

Yerli otomobilin şirket bünyesinde yer alan TOGG, 31 Mayıs 2021 tarihinde gerçekleşen olağan genel kurul toplantısı içerisinde şirketin sermayesini 150 milyon TL’den 996 milyon 774 bin TL’ye çıkardığını açıkladı. 846 milyon 774 bin TL’lik bu artış sayesinde TOGG’u Türkiye içerisinde otomotiv alanlarında faaliyet gösteren en yüksek ödenmiş sermaye haline getirildi. Konuyla alakalı kendi yatırımcılarını da sevindiren TOGG’un ileri ki süreçlerde bu sermayesinin de üzerine çıkacağı ve Türk yatırımcılarını sevindireceği gelen bilgiler arasında yer almaktadır.

togg-sermaya-piyasasina-katki-sagliyor
togg-sermaya-piyasasina-katki-sagliyor

Türkiye Otomotiv Sektöründe En Yüksek Sermayeye Sahip Şirketler

Türkiye’nin Otomobili Grişim Grubu Sanayi ve Ticaret AŞ yani kısaca TOGG, otomotiv piyasası içerisinde bulunan en önemli şirketlerden bir tanesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Telegram, sesli sohbetlere yeni özellikler ekliyor

Türkiye pazarında bulunan otomotiv markalarını karşılaştırdığımızda TOGG birinci sırada yer alırken yerli otomobil markamızı Mercedes, Hyundai Assan, TOFAŞ, FORD, Oyak Renault, Honda ve Toyota takip etmektedir.

Otomobil sektörünün sermaye dengelemesi açısından yapılan yatırımlardan sonra TOGG’un en büyük hissedarları olan Turkcell, Zorlu ve Anadolu Grubu da KAP tarafında açıklamalarda bulunarak sermaye artırımı sonrasında KÖK’ün TOGG sermayesinde 2.9 payının yüzde 0.2’lik kısmını satın almak için işlemlere başlayacağını açıkladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz