Telegram, Sesli Sohbet 2.0 ile Clubhouse’a girdi

0
26

Merhaba tekno bilim adamı okuyucuları; En son Telegram güncellemesi, geçen yılın sonlarında kullanıcılara sunulan Sesli Sohbet özelliğine büyük iyileştirmeler getiriyor. Telegram’ın Sesli Sohbet 2.0 olarak adlandırdığı yeni sürüm, Sesli Sohbet desteğini Kanalları kapsayacak şekilde genişletiyor ve Sesli Sohbet deneyimini iyileştirmek için birkaç yeni özellik sunuyor.

Yeni Telegram Sesli Sohbet Özelliği

Yeni Telegram Sesli Sohbet özellikleri ilk olarak bu ayın başlarında bir beta güncellemesinde görüldü. Şimdi, özellikler nihayet en son kararlı sürümle birlikte sunuluyor. En son güncellemenin ardından, Kanal yöneticileri sesli sohbetlere ev sahipliği yapabilecek. Bunu yapmak için, yöneticilerin herhangi bir grup veya kanalın profilini açması, üç noktalı menü simgesine dokunması ve ardından yeni “Sesli Sohbeti Başlat” seçeneğini seçmesi gerekir.

Güncelleme ayrıca, Grup ve Kanal yöneticilerinin sesli sohbetlerden ses kaydetmesine ve bunları canlı etkinliği kaçıran üyeler için grupta / kanalda yayınlamasına olanak tanıyan yeni bir Kaydedilmiş Sohbetler özelliği de getiriyor. Kaydedilen Sohbetler, Kaydedilmiş Mesajlar içinde kullanılabilir olacaktır. Ayrıca, Telegram’ın Sesli Sohbetleri, sessiz katılımcıların konuşmak istediklerini kolayca belirtmelerine yardımcı olmak için yeni bir El Kaldırma özelliğine kavuşuyor. Bir katılımcı El Kaldırma seçeneğini kullandığında yöneticiler yeni bir animasyon göreceklerdir. Üzerine dokunduğunuzda, katılımcının konuşmasına, sohbeti açmasına veya katılımcıyı kaldırmasına izin veren bir seçenek içeren bir açılır pencere açılır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Android Nedir
Sesli Sohbet
Sesli Sohbet 2.0

Güncelleme ayrıca, yöneticilerin davet bağlantılarını Sesli Sohbetler için paylaşmasına yardımcı olacak bir seçenek de getiriyor. Bu ayar, yöneticilerin konuşmacılar ve dinleyiciler için ayrı bağlantılar oluşturmasına olanak tanır. Yöneticiler ayrıca, üyelerin katılmadan önce konuşmanın konusunu görmelerine yardımcı olmak için Sesli Sohbetlere başlıklar ekleme seçeneğine de sahip olacak.

Son olarak, en son Telegram güncellemesi, kullanıcıların sesli sohbetlere katılırken kişisel hesaplarını veya kanal hesaplarını seçmelerine yardımcı olacak bir seçenek de içerir. Bu Sesli Sohbet geliştirmelerinin yanı sıra, Telegram en son güncellemeyle birlikte birkaç ek özellik alıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz