Sonunda: Twitter ülkemize temsilci atadı!

0

Ülkemizde 1 milyondan fazla erişime sahip olan sosyal medya mecraları için uygulanması şart olan sosyal medya düzenlemesine Twitter, uzun zamandır karşı duruyordu. Bu yüzden artık bant genişliği daraltma cezası uygulanacaktı. Bant genişliği daraltıldığı zaman siteye olan erişimler büyük bir oranda kesiliyor.

Ancak bugün Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan’ın yapmış olduğu Twitter paylaşımında Twitter’ın ülkemize temsilci atayacağını bildirdi. Böylelikle Twitter platformunun da özgürlük açısından kısıtlanacağını söyleyebiliriz. Çünkü artık Türkiye’ye bir nevi bağlandı. E tabi bunu kendileri istemedi diye düşünüyoruz. Yine de bizim için sevindirici bir haber.

Sosyal medya platformlarının cezalandırılma süreci de şöyle;

İlk başta 10 milyon TL ceza kesilecek. Bu cezadan 30 gün sonra hala gereklilik yerine getirilmediyse, 30 milyon TL’lik bir ceza daha kesilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Football Manager 2021 1 Milyon Barajına En Hızlı Ulaşan Menajerlik Oyunu Oldu

Eğer tüm bunlara rağmen hala gereklilikler karşılanmadıysa, Türkiye’den sosyal medya platformlarına reklam verilmesi yasaklanacak. Bu cezalardan 3 ay sonra tekrar bir kontrol gerçekleşecek. Ülkemizde temsilci bulundurmamaya kararlı olan platformlar BTK tarafından bant genişliği daraltma politikası uygulanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz