En iyi Telegram kanalları ve grupları – 2021

1
225

En iyi Telegram kanalları ve grupları konusunu derinlemesine ele aldık.

Telegram uygulamasını diğer mesajlaşma uygulamalarından ayıran en büyük fark, içerisinde birçok faydalı kanal ve grup olmasıdır. Telegram dünyasında her konu ile ilgili kanal ve grup bulabilirsiniz. Yazdığımız bu yazıda sizlere kolaylık olması amacıyla en iyi telegram kanallarını ve gruplarını sıraladık. İyi okumalar dileriz.

En iyi Telegram kanalları

En iyi Telegram kanalları

En iyi Telegram grupları

En iyi Telegram grupları

Aşağıdaki listelerde En iyi Telegram gruplarını sizler için paylaştık.

Telegram haber paylaşım grupları

Telegram dizi film grupları

Telegram paylaşım grupları

Telegram webmaster grupları

Telegram YKS eğitim grupları

Telegram oyun grupları

Telegram güvenli mi?

Telegram güvenli mi?

WhatsApp’ın yeni sözleşmesiyle birlikte herkes Telegram uygulamasına geçmeye başladı. Hatta Telegram kullanıcıları, rehberinde kayıtlı kişilerin Telegram’a katıldı bildirimlerinden usanmış durumda. Birkaç gün içinde WhatsApp’tan Telegram’a geçen kullanıcıların sayısı milyonları bulsa da büyük bir yanılgı içindeler. Çünkü Telegram sandığımız kadar güvenli değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   1.2 milyon euroluk Rolls-Royce Ghost ülkemize geldi! Çok merak edilen fiyatı ne kadar?

Uygulamanın güvenli olmamasının en büyük sebebi, uçtan uca şifrelemenin normal mesajlarda aktif hale gelmemesi. Yani mesajlarımıza üçüncü bir kişi tarafından erişim mümkün. Eğer uçtan uca şifreleme protokolünü kullanmak isterseniz de gizli sohbet başlatmanız gerekiyor. Gizli sohbet ile birlikte uçtan uca şifreleme protokolü aktif hale geliyor ve mesajların hepsi görüşme bittikten sonra siliniyor.

Asla üçüncü şahıslar ve hükümetlerle veri paylaşmadığını belirten Telegram, gizli sohbet esansında uçtan uca şifreleme protokolü olarak MTProto’yu kullanıyor. MTProto, Telegram tarafından üretilmiş bir protokol. Ayrıca açık kaynak kodlu olmadığı için tam olarak güvenli mi değil mi bilemiyoruz. Sonuç olarak WhatsApp’tan Telegram’a geçmek pek iyi bir tercih olmayabilir.

Telegram’ı buradan indirebilirsiniz: Google Play Store – App Store 

Telegram kanalı nedir?

Telegram kanalları, yalnızca yöneticilerin mesaj gönderebildiği ortamlardır. Zaten Telegram kanallarını gruplardan ayıran en büyük fark budur. Örneğin bir haber sitesini ele alacak olursak, girdiğimiz haber sitesinde herhangi bir yazı yayınlayamayız. Ancak eğer sitede yorumlar bölümü açıksa yorum yapabiliriz. Telegram üzerinde kanal tarafındaki işleyiş de bu şekildedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apex Bedava Kutu ve Packs

Telegram grubu nedir?

Telegram grupları, insanların bir araya gelip herhangi bir konu hakkında düşüncelerini belirtmesi, sohbet etmesi ve bilgi alışverişinde bulunması için oldukça uygun ortamlardır. Herkes sohbet edebildiği için kanallardan ayrılırlar. Elbette ki yönetici olan kişi grup üzerindeki sohbeti kapatıp açma yetkisine sahiptir. Ayrıca kanallar ile gruplar birbirine bağlanabiliyor. Kanal ve grup bağlanınca, kanala atılan gönderi gruba da otomatik olarak atılıyor.

Telegram nedir?

Telegram, çoklu platform desteği sunan, güvenli anlık mesajlaşma servisidir. Rus programcısı Pavel Durov tarafından yaratılmıştır. Telegram istemcileri hem mobil hem de masaüstü sistemleri için mevcuttur. Ağustos 2013’te yayın hayatına başlamıştır.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz