Telegram kurucusu 70 milyondan fazla yeni kullanıcının katıldığını söyledi

0

Facebook kesintisi bazıları için rahatsız ediciydi. İnsanlar iletişim kuramadı, işletmeler etkilendi, alınması gereken çok şey var. Ancak, bazıları için bir nimet olduğu ortaya çıktı. Yeni bir rapor, hizmet yaklaşık 70 milyon kullanıcı eklediğinden, Facebook’un altı saatlik kesintisinin Telegram için faydalı olduğunu iddia ediyor. Telegram CEO’su Pavel Durov, TechCrunch’a yaptığı açıklamada, Telegram’ın “kullanıcı kaydı ve etkinliğinde rekor bir artış” gördüğünü söyledi.

Telegram

Pavel Durov, Telegram kanalında “Telegram, kullanıcılarımızın büyük çoğunluğu için kusursuz bir şekilde çalışmaya devam ettiği için, ekibimizin benzeri görülmemiş büyümeyi nasıl idare ettiğiyle gurur duyuyorum” dedi. 70 milyon yeni Telegram kullanıcısına Durov, kullanıcılardan “takılmalarını” ve Telegram’ın neden rekabetin “ışık yılı önünde” olduğunu görmelerini istedi.

“Bununla birlikte, bu kıtalardan milyonlarca kullanıcı aynı anda Telegram’a kaydolmak için acele ettiğinden, Amerika’daki bazı kullanıcılar normalden daha yavaş hız yaşamış olabilir” diye ekledi. 2013 yılında piyasaya sürülen Telegram’ın aylık yaklaşık 500 milyon kullanıcısı var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Toyota ve Honda, Kilitlenme Nedeniyle Malezya'daki Araç Üretimini Askıya Aldı

Bir başka popüler uçtan uca şifreli mesajlaşma hizmeti olan Signal, Facebook’un çevrimdışı olduğu Pazartesi günü hizmetine “milyonlarca” yeni insanı eklediğini iddia etti. WhatsApp, Instagram ve Facebook çöktüğünde hangi hizmete geçtiniz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz