Facebook, hizmetlerinin neden saatlerce kapalı olduğunu açıkladı

0
facebook hizmetleri
facebook hizmetleri

Facebook ve WhatsApp ve Instagram dahil tüm hizmetleri dün 6 saatten fazla kapalıydı. Kesinti ilk olarak öğlen saatlerinde bildirildi ve ardından hizmetler yaklaşık altı saat boyunca karardı. Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg, gece geç saatlerde yaptığı bir paylaşımda , “Bugün yaşanan aksaklık için özür dilerim. Önem verdiğiniz insanlarla bağlantıda kalmak için hizmetlerimize ne kadar güvendiğinizi biliyorum.” dedi.

Facebook

Şimdi, havayı temizlemek için Facebook, kesintinin bir hack veya veri sızıntısının sonucu olmadığını söyleyen resmi bir blog yazısı yayınladı. Bunun yerine sosyal medya devi, hizmetlerinin hatalı yapılandırma nedeniyle kapalı olduğunu söylüyor. Facebook’un Mühendislik ve Altyapı Başkan Yardımcısı Santosh Janardhan blog yazısında, “Mühendislik ekiplerimiz, veri merkezlerimiz arasındaki ağ trafiğini koordine eden omurga yönlendiricilerindeki yapılandırma değişikliklerinin bu iletişimi kesintiye uğratan sorunlara neden olduğunu öğrendi” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   En ucuz sıfır otomobiller - En uygun fiyatlı sıfır otomobiller 2021

Tüm Facebook hizmetlerinin web’den kaybolmasına neden olan bir güncellemenin yanlış gittiğini kabul etmenin yanı sıra Facebook, “bu kesintinin bir sonucu olarak herhangi bir kullanıcı verisinin güvenliğinin ihlal edildiğine” dair bir kanıt olmadığını söylüyor. Kesintiden bu yana tüm hizmetler geri yüklendi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz