Teknoloji Fiyatlarında Büyük Artış!

0
31
Teknoloji Fiyatlarında Büyük Artış

Merhaba Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi, bugün sizlere teknoloji fiyatlarında büyük artış olduğunu belirten bir yazı hazırladık. Detaylar için yazımızın devamına bakabilirsiniz.

Teknolojik cihazlardan üst model özellikte olanlar, birçok kişinin bütçesini aşıyor. Bazı cihazları alabilmek için küçük bir servet yatırmak gerekir. Rakamlar gerçekten dudak uçuklatan cinsten. Örnek vermek gerekirse artık 25 bin TL’ye dizüstü bilgisayarlar var, 16 bin TL’ye kullanmaya kıyamayacağınız cep telefonları var, 15 bin TL fiyatında tablet, 50 bin TL değerinde televizyonlar var.

Pandemi sürecinde özellikle birçok iş alanının ve eğitimin uzaktan yapılıyor olması teknoloji cihazlarının fiyatlarında artışa sebep oldu. Şuanda okulların açılmayacak olması da yeniden gözlerin teknolojik ürünlere kaymasına neden oldu.

teknoloji-fiyatlarinda-artis
Teknoloji Fiyatlarında Büyük Artış

Teknolojik ürün almak isteyenler kendi bütçe ve isteklerine göre olanı almaya çalışırken zorlanıyor. Cihazlar giriş, orta ve üst segment olarak gruplara ayrılıyor. Özellikle üst segment modeller dudak uçuklatan fiyatlarla satışa sunuluyor. Özellikle telefon, notebook, televizyon ve tablet fiyatları nerede ise ikinci el otomobil fiyatı değerine yükseldi. Ancak asıl korkunç olan bu durumun normalleştirilmeye çalışılması. Artık 15, 20 bin TL para kabul edilmiyor ve gayet normal karşılanıyor. Profesyonel cihazların fiyatları arasında 50 bin TL görmek bile mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   OnePlus 8T'nin tasarımı tüm hatlarıyla ortaya çıktı

Bu Fiyatlara İkinci El Otomobil Almak Mümkün!

Uzmanlara göre şuan ki tablet, bilgisayar fiyatları ile ikinci el otomobil almak mümkün. Alınan teknolojik cihazların çantalarını da almak gerektiğinden fiyatlar daha da yükselebiliyor. Pahalı cihazların aksesuarları da çok pahalı oluyor. Bu durumun ortaya çıkmasında kuşkusuz dış ticaretin azalması da etkilidir.

tablet-fiyatlari
Tablet Fiyatları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz