İkinci el otomobil fiyatları ne zaman düşecek ? Yetkililer açıklama yaptı

0
54
ikinci el otomobil fiyatları

İkinci el otomobil fiyatları son dönemlerde fena halde yükseldi. Öyle ki ikinci elde fiyatlar sıfırı geçti. Yetkililerden ikinci el otomobil fiyatlarının ne zaman düşeceği hakkında açıklama geldi. Teknoloji Rehberi – Teknoloji Haberleri ailesi olarak bu yazıda sizlere ikinci el otomobil fiyatları hakkında yetkililerin yaptığı açıklama hakkında bilgi vereceğiz.

İnsanlar ikinci elde görülen büyük yükselişi fırsata çevirmek için markasını ayırt etmeksizin sıfır otomobil aldı. Bu da elbette ki sıfır otomobillerin tükenmesine sebep oldu. Sıfır otomobiller de tükenince, tek yol ikinci el araç satın almak oldu. Bu da haliyle ikinci el piyasasını oldukça yükseltti.

İkinci el otomobil fiyatları düşecek mi ?

İlginizi Çekebilir: 2020 Renault Megane sedan sıfır fiyatları

Cardata Genel Müdürü Hüsamettin Yalçın, ikinci el otomobil fiyatlarının düşüp düşmeyeceği konusunda açıklama yaptı. “Datalardan şunu söylemek mümkün olabilir; yeni yönetmelik piyasaya bir beklenti getirmiş durumda ve bu çerçevede, fiyatların yüksek oranda sürekli artığı bir ikinci el piyasasında artışlar devam etmesine rağmen, artış oranları bu sefer geçmiş aylardaki gibi yüksek olmamış, düşmüş. Ancak yine de ikinci elde trend hala yukarı yönlü. Bununla birlikte, yeni yönetmeliği hem bireysel tüketiciler hem de satıcılar iyice kafalarında oturtmaya çalışıyor. Henüz yeni yönetmelik esaslarına tam olarak geçilmiş değil Yeni yönetmeliğin eylül ayından itibaren ikinci el araç fiyatlarında düşüşe sebep olmayacağını, fiyat artış trendinin yıl sonuna kadar devam edeceğini öngörüyoruz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz