NAVTEX Kararı İle Doğu Akdeniz’de Atış Eğitimleri Yapılacak!

0
22
NAVTEX Kararı İle Doğu Akdeniz'de Atış Eğitimleri Yapılacak

Merhaba Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi, bugün Türkiye’nin aldığı NAVTEX kararı ile Doğu Akdeniz’de atış eğitimleri yapılacak konusu gündemde büyük yer kaplıyor. Bizlerde yazımızda bu karara yer verdik.

Türkiye yeni bir karar alarak NAVTEX kararlarını açıkladı. Bu karara göre Doğu Akdeniz’de donanmamız atış eğitimi yapacak.

Doğu Akdeniz’de atış eğitimi yapılacak olan tarih aralığı 1-2 Eylül olarak açıklandı. Doğu Akdeniz bölgemizde bir NAVTEX kararı zaten bekleniyordu ancak beklenen karar Oruç Reis Gemisi’ne yönelik bir karardı. Böyle bir karar beklenmesinin sebebi Oruç Reis’in görev süresinin bitmiş olmasıydı. Bu beklentinin gerçekleşmemesi donanma atış eğitimi ile ilgili kararın açıklanmasının ardından netleşti.

dogu-akdenizde-atis-egitimi
Doğu Akdeniz’de Atış Eğitimi

Daha önce Milli Savunma Bakanlığından Türkiye ile KKTC arası bir bölgede atış eğitimi yapılacağı bildirilmişti. Yeni karar da işte tam bu doğrultuda geldi. Doğu Akdeniz’de donanma tekrar atışlı eğitimini devam ettirecek. Bu atış eğitimine dost ve müttefik ülkelerin katışması da beklentiler arasında yerini alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   2021 Motorlu Taşıtlar Vergisi'ne Zam

Yeni Bir NAVTEX Kararı Gelebilir

Açıklanan NAVTEX kararının ardından bir NAVTEX kararı daha bekleniyor. Çünkü Oruç Reis sismik araştırma gemisi 10-23 Ağustos tarihleri arasında görevine Meis ve Rodos adalarında başlamıştı ve görev süresi 27 Ağustos’a kadar uzatılmıştı. Bu görev süresi de bugün son bulacak. Bu yüzden akşam saatlerinde bir NAVTEX kararının daha gelmesi bekleniyor.

navtex-karari
NAVTEX Yeni Kararı Gelebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz