Sony’nin PlayStation Now Android ve iOS’ta başlatmayı planladığı bildirildi

0
sony playstation
sony playstation

Sadece birkaç gün önce, bir rapor Microsoft ve Apple’ın Xbox oyunlarını iOS’a bireysel uygulamalar olarak getirmek için bir anlaşma üzerinde anlaştığını iddia etti. Şimdi, başka bir raporda The Verge, Sony’nin bulut oyunu akış hizmeti PlayStation Now cep telefonlarına da getirmeye çalıştığını ayrıntılı olarak açıkladı.

The Verge’den gelen rapor, Epic v. Apple davasındaki “gizli belgelere” dayanıyor. Rapora göre, ” Apple, Sony’nin yaklaşan lansmanı hakkında içeriden bilgi sahibiydi. ” Şirketin, Sony’nin oyun akışı hizmetinin kullanıcılara 450’den fazla PS3 ve PS4 oyununa erişim sağlayacak bir “mobil uzantısı” hakkında bilgi sahibi olduğu iddia edildi. Ancak, lansman hiçbir zaman gün ışığına çıkmadı.

PlayStation Now

Sony’nin ortaya çıkardığı belge 2017 yılına ait ve o sırada Sony’nin PlayStation Now hizmeti PS3, PS Vita, PlayStation TV ve desteklenen birkaç akıllı TV ve Blu-ray oynatıcıda mevcuttu. Ancak şirket bir anda planlarını değiştirerek hizmeti sadece PS4 ve PC cihazlarda sunmaya başladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Facebook Messenger ve Instagram sohbetleri en az 2022'ye kadar varsayılan olarak şifrelenmeyecek

Sony, 2017’de iOS ve Android’de kendi oyun akış hizmetini başlatma planlarından vazgeçse de şirketin, PlayStation Now’ın Spartacus adlı bir sonraki sürümü üzerinde çalıştığı söyleniyor. Yeni aboneliğin doğrudan Xbox Game Pass ile rekabet edeceği iddia ediliyor, ancak Android cihazlarda ve iPhone’larda mevcut olup olmayacağı hala net değil. Akıllı telefonunuzda PlayStation oyunları oynamak ister misiniz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz